Добавлено:
0

Є одна дрібниця, яка вкрай важлива. По суті, без неї будь-яка риболовля може зійти нанівець. Це кормушка . Здавалося б, така проста річ, але яку користь вона приносить в спільній справі. Адже потрібно правильно підгодувати рибу. А якщо зібрати цю годівницю власноруч, то це буде просто безцінний артефакт.


kormushki/

Як робити кормушки?

Одна з найважливіших завдань для рибалки - доставка корму на місце риболовлі. Саме для цього використовують кормушки. Їх можна як придбати в магазині, так і виконати самостійно.

наприклад:

 • За допомогою дротяної сітки . У перевернуте денце від алюмінієвої банки відливають кругле грузило. кормушка робиться напівзакритої, одна сторона затягується дротом. Надійна кормушка готова;
 • Використовуються старі непотрібні бігуді . Вантаж до них кріпиться дротом. Подібну годівницю рекомендується використовувати в стоячій воді, так як пластик може не витримати підводну течію;
 • кормушка з пластикової пляшки . Однак цей спосіб не найкращий, тому що несе в собі біологічну загрозу. Пластик не розчиняється у воді;
 • Закрита кормушка . Для її виготовлення використовують маленьку пластикову упаковку - з-під кіндера, рідше - фотоплівки, іноді використовують губку для взуття.

Види саморобних кормушек

кормушки, як і все інше в цьому світі, піддаються класифікації.

І діляться вони на два види:

 • Озерні (які використовуються в стоячій воді) характеризуються своєю легкістю. Вміщають в себе не надто багато корму, але достатня його кількість, щоб принадити рибу. Виготовлятися може з будь-якого матеріалу;
 • Річкові (використовуються в рухомий воді) можуть бути прямокутні, трикутні, овальні. Важать зазвичай більше ста грам, щоб їх не віднесло течією. Виготовляються в основному з металу.

Дротові кормушки

Такий тип годівниць встановлюється, в основному, в стоячій воді або в водоймі з невеликим плином. Виготовити таку годівницю можна різного розміру, в залежності від потреб.

Важливе значення має розмір дроту, з якої буде виготовлятися кормушка - чим товще металева «нитку», тим більшого обсягу буде резервуар для корму.

Поетапно дії ведуться так:

 • Береться тонка дріт (латунь або мідь);
 • Береться сталевий прут або гайка (15-20 мм в діаметрі). На нього накручується дріт - від шести до десяти витків. Пальцями надаємо їй форму бочки;
 • Ширина між витками залежить від типу корми . Металева трубка вставляється уздовж осі, так, щоб основна жилка рухалася вздовж неї.

Можливий варіант виготовлення кормушки з більш жорсткою дроту - сталевий. В такому випадку кормушка буде важчою, і її можна буде сміливо використовувати при риболовлі вдалині від берега і на річці.

Таку годівницю можна створити, якщо підготувати форми для заливки. Для цього відмінно підійде дерево. У двох однакових болванках виточується конусоподібна форма з внутрішнім діаметром 20 мм і глибиною 18 мм. Частини дроту по 100-150 мм вставляються в форму, після чого все заливається рідким свинцем.

Вироби з різних сіток

Сітка є відмінним матеріалом для виготовлення годівниць. Зараз досить просто знайти безліч полотен, як з металу, так і з пластику. Конструкція подібного агрегату досить проста, і зробити його можна буквально за чверть години. Тільки для цього знадобиться: сітка, трохи листового свинцю, дріт і ножиці.

Робота буде йти в такий спосіб:

 • З полотна сітки вирізається необхідного розміру ділянку (наприклад, 40х100);
 • Відрізається смужка свинцю (виходить, 100х20);
 • З сітки формується циліндрична або конусоподібна форма , а лінія перетину площин обжимается свинцевою смужкою;
 • З дроту робиться кріплення , яке з'єднає основну жилку з кормушкою.

Кормушка з пластикової пробки

Такий вид кормушки підійде для тих риб, які вважають за краще годуватися у мулисте дно. Для цього буде потрібно пробка від пластикової пляшки або ємності від питної води. Плюс знадобиться лист свинцю, шило, заводне колечко.

Робота піде наступним чином:

 • З листа свинцю вирізається кругляш , що співпадає за своїми розмірами з кришкою;
 • Фіксується свинець і пластик . Для цього в обох матеріалах шилом (або цвяхом) проробляється отвір, через яке проводиться дріт і закручується всередині соски.
 • На бічній поверхні пробки шилом проколюють нові отвори . В одне з них заводиться дротове колечко, а в інші - гачки.
 • Готується в'язке тісто , забивається їм «соска», причому гачки ховаються в це тісто. Коли риба буде всмоктувати в себе підгодовування, вона заодно поглине і гачки.

Стаціонарна кормушка для підлідної риболовлі


kormushki-led/

Куплені кормушки для зимової риболовлі не завжди якісно справляються зі своїми обов'язками, тому простіше і надійніше виготовити такий агрегат самостійно. Для цього буде потрібно пластикова пляшка. По всьому її корпусу проробляються отвори (їх розмір залежить від швидкості течії - чим вище швидкість, тим менше отвори).

Дно утяжеляется свинцевими вставками. Нагорі пляшки робиться надріз по колу, проте залишається недоторканим приблизно 20 мм пластика , це буде відкидна кришка для наповнення резервуара. Збоку на епоксидну смолу або термоклей сідає петля або кільце.

У верхній частині снасті також кріпиться гачок, який буде надійно фіксувати кришку в закритому положенні.

Саморобна стаціонарна зимова кормушка

Є досить цікавий варіант саморобної стаціонарної зимової кормушки. Все, напевно, чули про кормушки з металу і пластика. Але навряд чи хтось чув про одноразову кормушки з паперу!

Робиться вона досить просто. З шматка паперу скручується конус. До його вершині чіпляється гачок з грузилами. Середина конуса заповнюється прикормом, а дно закривається ще одним відрізком паперу, затискаючи при цьому по краях з папером від конуса. Коли корм буде запечатаний його акуратно, але швидко починають опускати на дно.

Як тільки кормушка торкнеться дна, завданням рибалки буде обережно смикнути жилку , щоб дно відійшло від конуса і корм почав розпливатися навколо.

З плюсів: кормушка проста у виготовленні і вкрай дешева; абсолютно екологічно чистий варіант (так як папір добре розчиняється в воді); можна наробити таких годівниць величезна кількість.

кормушка самоскид для спортивної риболовлі в зимовий час

кормушка самоскид відома своєю універсальністю. Вона з однаковою легкістю може доставляти на дно прикорм як рослинного, так і тваринного змісту. Плюс до всього, зручна форма дозволяє використовувати її і взимку, і влітку. А також для спортивної та аматорської риболовлі.

Тим більше, що для її виготовлення буде потрібно всього нічого:

 • Береться порожня консервна банка. Вирізається дно і кришка. З боковини, що є цілісним листом металу, згортається конус необхідного розміру. За допомогою цвяха на конусі проробляються отвори, приблизно через кожні півсантиметра.
 • Потім береться кришка від банки , і ножицями по металу (бажано використовувати їх) надається форма, руга або овалу, яка повністю перекриє підставу конуса.
 • З дроту робляться кільця (одне на вершину конуса і два будуть використані в якості петель між конусом і кришкою). Потім ці кільця встановлюються на свої місця.
 • До кришки (яка є ще й дном) кріпиться свинцеве пластина , що виконує роль вантажу. Також на даний елемент кормушки в спеціально пророблений для цього отвір кріпиться дріт, яка загнута в дугу і не дозволить кришці випадково відкритися.
 • Через кільце на вершині конуса проходить основна жилка , яка спрямована на дротяну дугу. Як тільки кормушка досягне дна, рибалці залишиться лише смикнути за жилку, щоб висмикнути «чеку» (дріт, зігнуту дугою), щоб вона вилетіла і відкрила дно. Після вивантаження корму снасть в повному складі піднімається на поверхню.

Як зробити фідерні годівницю своїми руками для риболовлі?


kormushki-fider/

Практично всі рибалки рано чи пізно пробують рибалити на фідер. Годівницю для даного випадку можна придбати і в магазині, проте деякі ентузіасти вважають за краще робити її самостійно.

Для цього береться будь-яка готова ємність. Наприклад, для цього відмінно підходять кіндер-сюрпризи, футляр від фотоплівки, бігуді.

У перших двох випадках необхідно виконати отвори, щоб через них міг вимиватися корм. Дно зазвичай утяжеляется свинцем, через кришку виводиться гачок, на який кріпиться основна жилка і дозволяє його підняти.

Для варіанту «бігуді» нічого свердлити не потрібно - просто підбирається вантаж, усуваються отвори з боків, паралельні пластикові фіксатори з'єднуються разом. Ставиться гачок для основної жилки і все - кормушка готова.

Перед початком роботи

Для того, щоб робота пройшла легко, потрібно невелика підготовка. Найкраще займатися виготовленням снасті в гаражі. На робочому місці всі інструменти повинні бути під рукою, але не втручатися. Все інше краще прибрати. Потрібно буде провести джерело світла. Підготувати матеріали.

Багато роботи належить зі свинцем - різати, плавити, плющить. Тому має сенс заздалегідь обзавестися невеликим обсягом цього металу і по можливості розділити його на дрібні частини. Привести свинець в рідкий стан можна за допомогою звичайної туристичної газового пальника. Головне підібрати тару, де він буде плавитися.

Будуть моменти, коли в роботі потрібно паяльник. Його краще заздалегідь не включати . Нагрівається він швидко, а при необережному русі можна отримати опік.

Заздалегідь варто підготувати всі необхідні матеріали, щоб в процесі роботи не відволікатися на пошуки потрібного предмета.

Підготовка олова і розливного свинцю

Свинець плавиться в підготовленої для нього ємності. Потім, нахиливши тару тріскою, прибираємо окалину. Після того, як поверхня почнемо нагадувати дзеркало, за допомогою металевого куточка можна починати відливати свинцеві смужки.

Олово, якщо воно використовується для пайки, не вимагає особливого поводження . Головне, щоб воно знаходилося поруч з паяльником.

Додання ваги і форми рибальської кормушки

Додання ваги кормушки здійснюється шляхом кріплення до неї додаткових вантажив , виготовлених з свинцю. В основному, встановлюються вони на нижню кромку кормушки, щоб спуск був більш рівним і не відхилявся.

Форма ж надається або руками (якщо вистачає сил і робота ведеться з м'якими матеріалами), або за допомогою молотка і плоскогубців. Завдяки цим простим інструментам майбутньої кормушки можна надати будь-яку бажану форму.

Як робити годівницю для коропа?

Короп - риба обережна, і зловити його - справжня удача не тільки для любителя, але і для професіонала. Тому слід з особливою увагою підійти до питання виготовлення кормушки.

Найбільш вдалі варіанти можна зібрати з:

 • Жіночих бігуді - робиться легко і швидко. Встановлюється грузик, дріт протягується через пластикову деталь, чіпляється на гачок.
 • Будівельної сітки . Вирізують прямокутник, з дроту також роблять прямокутник, припаюють до сітки. Чіпляють вантаж, до кінця кріплять гачок.
 • Пластикових пляшок . За корпусу робляться дірки, на дно наливається свинець, за допомогою дроту робиться петелька.

Давно ви мали по-справжньому КРУПНИЙ УЛОВ?

Коли останній раз ловили десятки здоровенних щук / коропів / лящів?


ribolov/

Нам завжди хочеться отримувати результат від риболовлі - зловити не три окунька, а десяток кілограмових щук - ось це буде улов! Кожен з нас мріє про таке, але далеко не кожен вміє.

Реєстрація