Добавлено:
0

Жерех: опис і особливості поведінки

Жерех - річковий мисливець, якого дуже легко налякати, але досить важко зловити. Віддає перевагу швидкій течії і теплій воді. Цей водний житель здатний вирости до 120 см в довжину, а його максимальна вага може становити 10-12 кг, але частіше за все вага такої риби доходить до 2,5 кг при довжині в 40-50 см. В середньому ця риба може прожити близько 15 років.


gereh-s-blesnoy-e1458997701442/

Її спинний і хвостовий плавці в темних тонах, а всі інші плавники червонуватого відтінку. Черево біле, а боки сіруваті. Колір спини більше темно-синій, ніж чорний.

Жерех має кілька тактик, завдяки яким і годується. Рано вранці і пізно ввечері можна почути своєрідний звук, який дасть зрозуміти, що хижак вийшов на полювання.

Під час пошуку дрібних рибок, які служать здобиччю, жерех переміщається тільки проти течії. Якщо хижак не зустрічає на своєму шляху більш слабку рибу, він проробляє цей шлях ще раз. Варто відзначити, що з кожним заходом він опускається все глибше, і так поки не дійде до дна. Наситившись, він іде у вир або яму переварити з'їдені «трофеї».

Місце перебування жереха

Мешкає цей річковий «корсар» практично у всіх великих і середніх річках басейнів Чорного, Каспійського морів, а ось в Балтійському і Азовському морях його зустрінеш не так вже й часто.

Водиться цей хижак в річках Уралі, Волзі, а також в деяких річках Середньої Азії, а саме в Амудар'ї і Сирдар'ї.

Особливості клювання жереха (сезонний)

Весна

На самому початку весни жерех не поспішає шукати здобич на поверхні, його все влаштовує на глибині, тому виловити його спочатку важко. Згодом хижак вибереться на полювання за дрібними рибки і виловити його можна буде в невеликих затоках.

Починати рибалити бажано з раннього ранку, так як в цей час жерех блукає біля берегів, пропливає через кущі і очерети, але головне - не так часто йде на глибину.

У розпал весни ловити стає значно легше: жерех часто підпливає до місць скупчення корчів і починає полювання на малька. Якщо правильно зайняти позицію, то хороший улов гарантується.

Літня ловля

Саме початок літа є найкращою порою для лову такого хижака. В цей час жерех «блукає» не один, а зі зграєю, що значно збільшує ймовірність вдалого улову.

Ідеальним місцем для розміщення вудилищ буде зона, в якій проявляють активність дрібні рибки, на яких і влаштує полювання голодний хижак. Такий період триватиме не надто довго, тому вже через пару тижнів ці хижаки знову будуть блукати поодинці на глибині.

Ближче до кінця літа жерех знову починає переміщатися в групах, а ще трохи пізніше починають з'являтися «жереховие котли», що є величезною знахідкою для будь-якого рибалки. Якщо такий «котел» буде виявлений досвідченим рибалкою, то улов буде чималий.

Осіння

У вересні шереспер знову перетворюється на самотнього мисливця, зрідка плаваючого на мілководді. Іноді «котли» будуть радувати своєю присутністю рибалок. У цю пору жерех починає полювання на досить великих риб, тому на блешню маленького розміру його зловити буде важкувато. Полювати на нього можна сміливо як з човна, так і з берега.

Восени ловити жереха досить-таки важко, так як хижак гранично обережний і готовий відповідати силою і проявляти агресивний спротив.

Зимова рибалка


gereh-na-snegu-300x225/

Зважитися «полювати» взимку на таку рибіща можуть тільки по-справжньому сміливі і впевнені в собі професіонали.

Тільки досвідченим рибалкам реально виловити шереспера взимку без особливих проблем, іншим же він, як правило, трапляється на гачок зовсім випадково.

Взимку жерех більшу частину часу проводить в районі перекатів, в зонах перепадів глибин і ямах. Найкраще починати полювання днем, коли ще світло, інакше в темний час доби вірогідність попадання його на гачок дуже мала.

Варто бути акуратним, якщо вдасться підчепити рибу, так як витягнути її буде непросто: ривки жереха взимку дуже потужні і несподівані, тому «трофей» може піти з гачка в самий останній момент.

Основні характеристики блешні для лову жереха

 1. Штучна приманка повинна володіти хорошими льотними характеристиками. Шереспер по натурі атакуюча риба, тому потрібно його добре заманити. Блешня з хорошими льотними характеристиками здатна «завести» будь-якого хижака, тому це дуже важливо.
 2. Блешня повинна бути стійка до течіям і постійно грати в воді. Так як жерех часто плаває в зонах сильного течії, блешня такого типу відмінно виконає роль приманки , незважаючи на неприємні водні умови.
 3. Колір вона повинна мати більше нейтральний, схожий на рибу. Жоден річковий житель, звичайно ж, не зверне увагу на блешню, якщо вона буде неправдоподібно кольору. Розфарбування блешні повинна більше нагадувати рибу, щоб спровокувати хижаків на напад.
 4. Не слід брати занадто важкі блешні. Занадто важкі блешні при лові цього хижака ні до чого. Легка блешня не втече на дно, як мінімум, і дозволить зробити закид на велику відстань, а на полюванні на такого хижака, це велика перевага.

Вибір блешні для лову жереха

 • Пількери - уловиста приманка вдає із себе важку болванку з упаяними гачками. Така блешня в основному призначена для лову в схил з великої глибини. Величезною популярністю користуються пількери, виробництвом яких займається фірма SPRO , особливо ті, які призначені для лову на дуже великих глибинах, такі як «Norway King Banana Perk» або «Spitzkopf Pro».
 • Воблери , як правило, у воді нагадують більше поранену рибу, чим і привертають хижаків. Для лову на ці принади необхідно періодично проводити їх по дну. Недолік їх полягає в малій вазі і як наслідок, невеликий дальності закидання. Добрі відгуки отримують воблери, які гарантують динамічний і швидкий рух у воді. Відмінними приманки є перевірені моделі фірм « Lucky Craft » і « Jackall ».
  jackall/
  воблер Jackall
 • Вертушка - блешня яка обертається. Представляє вона собою звичайну приманку на стрижневий основі, до якої з одного боку закріплений потрійний гачок, а з протилежного прикріплені легкометалліческіе пелюстки, які у воді і спокушають рибу. Одними з найпопулярніших вертушок є блешні фірм « Blue Fox » та « Mepps ». Другі є впевненими лідерами на ринку вже протягом декількох років, але у « Blue Fox » теж є плюси, за які спінінгісти їх і люблять. Головна риса всіх вертушок «Blue Fox» - це свого роду дзвіночок на блешні, завдяки якому виходить вібрація в воді, яка привертає хижу рибу навіть з далекої дистанції.
 • Девони мають сигарообразную форму з лопатями. Найчастіше вони використовуються з декількома гачками-трійниками. Така спінінгом принада відрізняється від інших високою швидкістю при обертанні. Ідеально підходить для закидів на далекі відстані. Продукція фірми «Glisser»вважається найкращою серед тих, які призначені для швидкої поверхневої проводки. Саме такі моделі найчастіше привертають хижаків.
  glisser-devon-300x150/
 • Блешні, що коливаються займають провідне місце в полюванні за хижаками в будь-який період року. Колебалки не вимагають від спінінгіста особливих навичок для проводки, тому це дуже хороший варіант як для новачків, так і для досвідчених рибалок. Такі моделі, як «Mepps Syclops», «Kuusamo Rasanen» і «Kuusamo Professor», користуються величезним попитом у наших рибалок. Вони відповідально виконують свою роботу, раз по раз принаджуючи хижака.
 • Бомбарда - це якась конструкція, яка складається з пластикової трубочки, через яку протягнута жилка. Така блешня має можливість закидання навіть найдрібніших приманок на відмінне відстань. Завдяки своїй формі тримається на поверхні. Поганих моделей таких блешень не так вже й багато. В основному на ринку трапляються хороші моделі, які довго служать рибалці і виконують головну роль в полюванні на рибу. «Flagman» і «StrikePro»найбільш обговорювані моделі у рибалок.
  sbirulino-strike-pro-300x300/
 • Кораблики / саночки вважаються однією з найбільш зручних рибальських снастей, так як не вимагають великої уваги і сил при лові риби. Запускати такий кораблик потрібно проти течії, заздалегідь надівши на поводок , який буде протягнуть вздовж берега, гачки або блешні. Від рибалки потрібно тільки вчасно підтягувати волосінь до берега і знімати улов. Рибалки, в основному, створюють самі такі кораблики, експериментуючи з різними формами і розмірами. Деякі моделі йдуть зі спеціальними щоглами з вітрилами, щоб випускати його за вітром.
  korablik-sanochki-300x186/
 • Мушка / вабик / стример . Завдання таких блешень -імітіровать малька. Найчастіше зроблені з пір'я, хутра та інших волокон. Зазвичай використовуються в якості другорядної приманки. Можна використовувати також як маскування для вертушок. Добрими вважаються ті типи мушок, які тримають обсяг під час руху за течією і не тонуть. «Bucktail» виготовлені з кращих волокон, які дуже рухливі в воді, та ще й до того ж і швидко сохнуть.
  bucktail-mushka-300x300/
 • Джиг-приманки. Принади такого типу, мабуть, завжди будуть користуватися популярністю. Джиг-приманки створюються у формі риби, але їх головною особливістю є запах. Такі приманки виготовляються з сортів пластика з додаванням ароматизаторів . Фірми «Lucky John», «Imakatsu» і «Gary Yamamoto» отримують кращі відгуки про своїх джиг-приманки. Їх приманки виготовлені з м'якого і їстівного силікону, пластика і гуми.
  dgig-primanka-imakatsu-300x166/

Техніка лову жереха

 • На сплеск. Техніка «на сплеск» призначена для спритних спінінгістів з відмінною реакцією. Місцезнаходження шереспера в такому випадку визначається по звуку ударів хвостом під час його нападу на дрібних риб. Від рибалки потрібне швидке прийняття рішень і величезна концентрація. В зону, де знаходиться хижак, потрібно послати приманку, а потім миттєво виконати проводку блешні. Варто бути готовим до різких ривків жереха, так як риба просто так здаватися не будет.Во час лову за допомогою такої техніки рибалці потрібно мати велике терпіння, а також вміти правильно почекати момент.
 • Наосліп. Що стосується цієї техніки, то тут назва говорить сама за себе. Полягає вона в лові риби в абсолютно незнайомих місцях, постійно змінюючи точку закидання і експериментуючи з глибиною. Не варто затримуватися на одному місці, якщо жерех не дає про себе знати.
 • Клювання і виведення. Жерех досить непередбачуваний хижак, тому не варто дивуватися, якщо сьогодні він приніс незручність при виведенні, а ще вчора навіть не пручався. Він може як вдарити по приманки, так і спокійно потягнути її.

Якщо жерех потрапив на гачок, то витягнути його буде під силу тільки терплячому рибалці. Риба буде нав'язувати важку боротьбу, щоб змусити рибаку здатися.

Найбільш популярні виробники блешень на жереха

 1. Renegade Iron Minnow представляє свою продукцію як щось середнє між колебалки і пількер. Працюють ці блешні на чотирьох різних видах проводки, що і є головним козирем таких приманок.
 2. Трёхгранка Сабунаева. Величезною популярністю користуються саме блешня цього виробника. Форма блешні таких «трёхгранок» досить незвичайна, тому і вага їх досить большой.Прі величезному бажанні блешня подібної форми можна спробувати зробити в домашніх умовах, що і робить, в принципі, більшість рибалок.
 3. Кастмастер . Виробники «Kastmaster» приділяють велику увагу саме формі блешні, щоб при закиданні на далекі дистанції вона не змінювала місце приземлення. Це є безсумнівним плюсом, так як більшість фальшивих приманок інших виробників не «слухаються» і летять в іншу точку.
Реєстрація