Добавлено:
0

Щука - це найважливіший об'єкт в плані риболовлі на спінінг і її ловля на блешню - це початковий етап еволюції лову спінінга. Безліч любителів лову риби даними способом найчастіше для лову використовують всілякі колебалки, які можна придбати практично в будь-якому з магазинів риболовних або інтернет-магазинів.

Зовнішній вигляд і характеристики щуки

Щуки - це риби, які відносяться до сімейства щукові. Дана риба поширена в прісних водоймах в Північній Америці, Європі та Азії. Риба найчастіше мешкає поблизу прибережної зони біля всіляких водних заростей в слабопроточних і непріточних водах.

Загальна довжина тіла може доходити навіть до 1,5 м в довжину, а досягати в масу аж до 35 кг (в більшості випадків близько 8 кг вагою і довжиною до 2 м). Взагалі, тіло є торпедовидное, голова витягнута і велика, а паща є широкою.

shuka-na-lodke/Сама забарвлення мінлива і безпосередньо залежить від навколишнього оточення: незалежно від ступеня і характеру в розвитку певної рослинності - найчастіше зустрічаються сіро-жовтуваті, сіро-зелені, сіро-бурі, спина є темною, боки з оливковими плямами і великими бурами - вони утворюють поперечну смугу.

А ось непарні плавці є жовтувато-сірими, бурими і мають темні плями, а парні - помаранчеві. Найчастіше вона годується звичайнісінької рибою. У багатьох озерах зустрічається ще і срібляста щука.

Самці і самки між собою різняться за формою сечостатевого отвору. У самок воно має овальне поглиблення, яке оточене валом, що має червоний колір. А ось у самців воно має вигляд довгастої вузької щілини, що має колір черева.

Тіло має стрілоподібної подовженою формою. Її голова сильно подовжена, а от нижня щелепа віддаляється вперед. На самій нижній щелепі зуби мають різну форму і розміри - вони призначаються для того, щоб захопити жертву.

А ось на інших кістках зуби дрібніші і гострими кінцями спрямовані в глотку, а також можуть занурюватися всередину слизової оболонки. Завдяки всьому цьому, сама видобуток проходить дуже легко і в разі, якщо жертва норовить вибратися, зуби в глотці піднімаються, а також утримують її.

Місця проживання

shuka-na-lodke2/Щуки є осілими рибами. Вони для свого місця проживання, а також полювання вибирають невеликі райони, в більшості випадків з тихим плином або без нього зовсім, правда, з присутністю спеціальної ями, корчі, обриву або будь-якого іншого місця, де вона б могла сховатися від небезпеки, а також причаїтися з метою подальшої атаки.

З власних улюблених «пасток» щука іноді при пошуку корму воліє виходити в місця, де переважає швидка течія, або зовсім на мілину. Правда характерною особливістю є те, що у кожної риби є своє постійне місце стоянки.

Свої стоянки дана риба покидає з метою прожитку проти течії, особливо в той час, коли вода прибуває, правда після спаду, вона відразу ж повертається назад. Лише нерест здатний порушити цю звичку і змушує піти від своїх звичних місць кудись далі.

Як вибрати час і місце для лову влітку?

Для того щоб зловити щуку в літній період часу, потрібно обов'язково підшукати найбільш оптимальне місце. Потрібно обов'язково пам'ятати, що в дуже жарку погоду, щуки прагнуть підібрати максимально прохолодне місце в водоймі і намагається перебувати у самого дна.

У разі відсутності глибоких місць щуки перебираються до заростей трави та очерету. У літній період часу на полювання вона виходь або рано вранці, або ближче до вечора. І тут основні переваги віддаються корчів, лілій, донним корчів, лататтям, брівкам, кордонів ям, гілкам, звалили і так далі. Особливої уваги гідні і плаваючі острівки з травою або очеретом.

У літню пору року, у щуки клювання вкрай нерівний. Навіть найбільш поширені думки про те, що ця хижа риба клює ввечері або вранці підтверджується не завжди. Іноді, клювання просто відмінні і вони не втрачають жодної насадки.

 

 

Іноді трапляється так, що клювання взагалі відсутнє і попадається тільки випадкові молоді або старі щуки, просто зачепившись за насадку. А ось в похмурі і грозові дні, в дощову і вітряну погоду, дана риба стає досить енергійною. Але і в мінливу погоду буде добре клювати кілька днів поспіль.

Вибираємо блешню: що врахувати в рибалці?

У лову щуки влітку є безліч особливостей. Переважна більшість рибалок вважають, що зловити влітку щуку дуже складно і це пояснюється дуже спекотною погодою, високою температурою води, але справжні цінителі риболовлі влітку на щуку точно знають, що щуці потрібно весь час харчуватися, а це значить можна і ловити. Досить просто точно знати - на що і де ловити щук влітку.

Ловля даної риби також вимагає правильного і грамотного підбору наживки. У кожної з риб свої переваги, особливо на різних водоймах. У деяких з них щука клює на уклейок, карасиків і живця. В інших водоймах щуки клюють тільки на воблери . Правда, дані «примхи» проявляються під час різких перепадів температури.

Основні види блешень

blesny-na-chuku/На сьогоднішній день існує величезна кількість всіляких блешень для того, щоб ловити щуку влітку, які мають свої особливості та переваги. Причому потрібно пам'ятати про те, що потрібно кожну покупку продумувати і тільки тоді вже робити покупку. Рекомендується попередньо проконсультуватися з висококваліфікованими фахівцями, які мають великий досвід роботи в даному сегменті ринку. Нижче описані найоптимальніші та поширені варіанти:

  1. Акустична . Акустичні блешні при проводці видають видають звукові сигнали, які залучають рибу - тобто щуку. Про ефективність різноманітних акустичних спеціальних блешень йдуть всілякі суперечки, правда, досвід і наука доводять - щука є небайдужою до можливих шумів, а також дуже добре клює на аналогічний тип приманок.
  2. Коливання (колебалка) . Колебалки здатні створити всілякі коливальні рухи, а також візуальний образ колись пораненої рибки, на які моментально реагують щуки. У переважній більшості випадків, риби відчувають коливання блешень на бокой лінії і після цього вже помічає приманку. Правда, іноді вони спрацьовують дуже швидко і саме з цієї причини, сама блешня обов'язково повинна виглядати по максимуму привабливою, а також витримувати різну ідеальну амплітуду при проводі. Всі блешні, що коливаються в традиційному порядку застосовують у всіляких водоймах з відносно невеликим або ж середньою течією, а також прозорою водою. У подібних умовах, максимальне значення має блиск приманок і їх рух.
  3. Обертається (вертушка). Вертушки, крім візуального образу з дрібною рибкою, здатні створити відмінний шум, максимально привертає щуку, і саме з цієї причини всі обертові блешні відмінно працюють в стоячій і непрозорій воді, навіть в дуже зарослих водоймах, озерах і річках. Форма обертових блешень істотно впливає на принцип роботи.
  4. Довгасті тонкі. Такі блешні відмінно себе показують в сучасних умовах і сильній течії, так як вони створюють просто мінімальний опір самої води - це дає можливість істотно утримувати саму приманку на необхідній глибині для лову щуки влітку.
  5. Майже круглої форми. Все блешня, які мають практично круглу форму здатні створювати відчутний спротив - вони відмінно підходять для всіляких водойм, де стояча вода, а також повільна проводка. Такі блешні є універсальними.

Який колір блешні вибрати для лову щуки?

Все безпосередньо залежить від того, за якої погоди ви ловите рибу. У разі якщо погода мінлива, тоді слід вибирати яскраві блешні і насадки, а ось якщо переважає сонце, рекомендується використовувати більші і темні - їх так буде набагато помітніше.

Вибираючи колір приманки, найкраще придбати сріблясту, але з матовим покриттям.

voblery-na-shuku/Дійсно, вибираючи колір приманки, найкраще придбати сріблясту, але з матовим покриттям, рекомендується звернути свою увагу на той фактор, що щуки «не люблять» відблиски і так далі. Оптимальним варіантом є різноманітні сріблясті блешні, які покриті особливим матовим покриттям. І ще вони набагато помітніше - особливо в сонячні дні. В принципі їх можна вважати універсальними, так як підходять і для весняної, осінньої рибалки.

З другої половини квітня щуку водиться на невеликій глибині. Саме в цей період мідно-червоні блешні краще підходять для хорошої рибалки.

Беручи до уваги той фактор, що даний вид риб переважно харчується різноманітними видами великої риби, розміри їх повинні бути від трьох і до десяти сантиметрів. Особливо важливо враховувати, що мідно-червоні блешні краще підходять для хорошої рибалки. Вони просто відмінні за показниками успішної лову в даний період часу.

З вересня і до самої зими щука особливих переваг за кольором приманки не видає.

З самого початок вересня аж до настання холодів і зими за кольорами самої приманки не видає. При цьому, щука стабільно клює не тільки на червоні, але і на сріблясті, золоті, жовті, білі і так далі. Але найоптимальнішим рішенням є комбіновані снасті. Ще їх рекомендується поєднувати ще й зі всілякими і різнокольоровими пелюстками, у яких, одна сторона має біле забарвлення, а ось друга - жовтий.

Восени блешні темного кольору практично не дають результату.

Взагалі, як показує практика, в осінню пору самі блешня, які мають темний колір, фактично зовсім не дають ніякого результату.

 

 

Поради бувалих по вибору «робочої» блешні

Насправді, існує величезна кількість найрізноманітніших порад, які стосуються підбору снастей.

  1. Фірма зі світовим ім'ям - запорука якості. Насправді, фірма зі світовим ім'ям - це не завжди запорука якості. Для кожної людини (рибалки) зручніше буде використання певного типу блешень. Але великі компанії, що випускають блешня, дуже відповідально ставляться до своєї репутації.
  2. Вибирайте, виходячи з умов риболовлі. Перед тим як вирушати на риболовлю, обов'язково слід враховувати той момент, що блешня повинна повністю відповідати умовам рибного лову.
  3. У Вашому комплекті має бути кілька видів блешні різного забарвлення, щоб вибирати її під освітлення і прозорість води . Обов'язково слід враховувати той фактор, що на даний момент обов'язково з собою мати кілька різних приманок.
  4. Перший раз відвідавши будь-якої водойму, поекспериментуйте з нею . Це головна умова успішного лову. Тут дуже важливо експериментувати, так як погода може змінюватися. І дуже важливо використовувати різні блешні.

Найбільш популярні моделі

Нижче описані найпоширеніші і популярні блешня серед рибалок.

Mepps Syclops

mepps-syclops-300x96/Є вельми поширеною і популярною блешнею, яка підходить найкраще для лову щук влітку.

Dam Effzett

dam-effzett-e1450788304677-300x213/Являє собою досить зручну блешню, що відповідає всім вимогам, і при цьому у неї є один вагомий недолік - це вага, який є досить великим.

Blue fox esox

blue-fox-esox-300x191/Дуже легка і зручна блешня, яка підходить найбільше для лову влітку особливо в сонячні дні.

Lucky Craft Spin Board

lucky-craft-spin-board-300x180/Взагалі, Lucky Craft Spin Board відмінна блешня, яка підходить для лову влітку в пізній час - ближче до вечора.

Kuusamo Professor

kuusamo_professor_3_7512_n-c-300x300/Блешня Kuusamo Professor дуже легка і має дуже комфортну забарвлення, завдяки якій є можливість зловити середню або маленьку щуку.

Williams Vabler

williams-vabler-e1450788652419-300x269/Це відмінна блешня, повністю відповідна все вимогам і для захоплення саме навіть важку щуку.

Rublex Orkla

rublex-orkla-300x141/Це найкраща блешня, завдяки якій можна зловити навіть трофейний екземпляр щуки. До речі, на цю блешню можна ловити будь-яку рибу.

Daiwa Silver Creek Spinner RC

daiwa-silver-creek-spinnerrc-e1450788772457-300x160/Це гранично проста і дуже легка блешня, яка підходить для лову найбільш чистих і незарослий водойм.

Abu Garcia Tobi

abu-garcia-tobi-300x300/Є досить доступною і гранично простий і при цьому, відноситься до розряду економ-класу. Що стосується техніки лову, то вона універсальна.

Реєстрація