Добавлено:
0

Щука - найвідоміший хижак. Вона сильна, стрімка, підступна. Про її силі може говорити будова її тіла - витягнута морда, торпедообразное мускулисте тіло. Хвостовий плавець широкий, спинний віднесений назад - все це дає можливість робити блискавичні кидки за видобутком.

Нерест цієї хижачки відбувається при температурі води від 1-4 до 10-12 градусів. Якраз збігається з міграцією водоплавних птахів, і липка ікра розноситься по водоймах.

Однією з фізіологічних особливостей цієї риби є зміна зубів. Це відбувається поступово протягом всього року. Зуби у щуки служать тільки для утримання здобичі, яку вона проковтує цілком.

Де стоїть щука навесні

Щука - риба осіла. Для свого перебування вона підбирає місце з тихим плином і ямою, в якій вона вкривається, і чатує свої жертви. Але з цих місць вона виходить на швидку течію і на дрібні місця.

Місця стоянок щуки:

 • опори мостів;
 • нижні кінцівки островів;
 • вири і глибокі вимоїни під крутими берегами;
 • прибережні кам'янисті гряди.

Тільки нерест може порушити її місце розташування. Навесні риба шукає зручні трав'янисті мілини для ікрометання.

В кінці зими або на початку весни, коли лід починає посилено танути, у хижачки настає час преднерестового жора. Особливо сильно харчуються великі особини, без рясного харчування ікра не дозріє до терміну.


blobid1523437841038/

В цей час температура ще недостатньо висока і риба поки не активна. Тому і виловлювання хижаків має проводитися при повільній проводці. Більш уловистими є невеликі (7-12 см) твістери, легкі «колебалки», дрібні «вертушки».

Що врахувати на рибалці

Весняна риболовля на щуку по улову може зрівнятися тільки з ловом пізньої осені. Сама уловиста снасть в березні - це спінінг.

У березні поведінку цієї риби залежить від перепадів тиску в атмосфері. При значному підвищенні або зниженні тиску вона впадає в заціпеніння, і зловити її непросто. Але коли тиск кілька днів постійно, то щука активізується.

Клювання відчувається як удар (якщо риба невелика) і як зацеп (якщо особина велика). Схопивши приманку, хижак завмирає на кілька секунд, потім намагається піти від берега.

Хижак має потужні щелепи, особливо нижньої, з сидячими на ній кінжалообразнимі іклами. Вони служать для утримання здобичі і для перекусу волосіні рибалки. Тому повідець в снасті обов'язковий!

При чистому дні і великої площі краще ловити кружками і троллінгом, в зарослому місці зручний спінінг. При великих глибинах підійде стрімке блеснение.

Час доби

Щука любить корчі, кущі, підводні зарості. Не любить швидкої течії. Влітку ховається від спеки в заростях озера.

Зазвичай цей хижак починає свою трапезу рано вранці, до обіду йде відпочивати. Увечері клювання знову починається. Але найкращим часом для виловлювання цього хижака є ранній ранок - клювання різко зростає.


blobid1523437851644/

У жарку пору риба годується тільки рано вранці і ввечері. При холодній погоді вона може клювати цілий день.

Погода

При жаркій погоді вудити щуку марно - хижак не переносить спеку і шукає глибокі місця. Виманити його звідти непросто.

Але найкращою погодою для полювання на щуку є похмура погода - невеликий дощик, низька хмарність.

Місце лову на початку березня треба вибирати при ясній теплій погоді. Щука любить поплавати на весняному сонечку. Шукати її слід на невеликих річках, які швидко очищаються від талої води. Зазвичай знаходиться близько ям і вирів. Блешню кидають так, щоб вона пройшла крізь яму, або роблять проводку уздовж торішньої рослинності.

На клювання щуки впливає гроза. При першій грозі в квітні ловити її одне задоволення.

Ловля щуки в березні з льоду може початися під час його відтавання від берега. З'являються проталини з водою, в яку в теплі дні спрямовується вся дрібниця. А за нею підходить і щука.

Особливості лову по місяцях

В останні дні зими, коли вже сніг починає стікати талою водою в річки, щуки збиваються в зграї і шукають місця для нересту. У цей час у них йде преднерестовий жор. Саме ікрометання починається при температурі води від 4 до 10 градусів.

Після нересту, відпочивши тиждень-другий, хижаки починають посилено годуватися. Під час нересту лов цієї риби заборонений.

Ця хижачка ще дивує тим, що у неї відбувається зміна зубів. Це відбувається протягом усього року. Адже зуби не є у неї жувальних апаратом, а служать тільки для утримання здобичі.

Березень

Навесні, в березні, після нересту - час коли починається жор у щуки. Тому березень - це найпродуктивніший весняний місяць з ловлі щуки. Починати ловлю в березні можна під час паводку, коли сонце вже починає пригрівати. Ловлять на поплавкову вудку з живцем, на спінінг, ловиться щука і на жерлицу.

Так як температура в кожній місцевості різна, то нерест і після нього жор можуть бути в різний час березня. Березнева риба зазвичай голодна, клювання може починатися з світанку і тривати весь день.

Секрет ловля щуки в березні на жерлиці в тому, що щуку треба шукати в невеликих річках, які швидше очищаються від каламутної води.

Квітень

Залежно від місцевості ще може бути продуктивним в плані лову цієї риби. Може тривати ще посленерестовий жор.

У квітні щуку ловлять поплавцевою вудкою на живця, спінінгом на штучну приманку, на жерлиці з берега.

Щоб зловити щуку навесні в квітні, потрібно знати як вона себе веде в цей час: найчастіше щука перебувати біля своїх нерестовищ на мілководді. Сюди в теплу воду спрямовується і дрібна риба. І тепер для щуки починається золотий час. Вона поспішає відновити свої сили і бере все без розбору.

Травень

Але з прогріванням води хижак розходиться по всій водоймі, кормова база збільшується. Тепер хижак вибирає блешні, твістери і віброхвости. Але основний її принадою протягом усього року є живець.

Тепер клювання слабшає. Вона слабо реагує на штучні приманки. Хижак шукає свій корм по чагарниках трави, яка швидко зростає. Тут і треба шукати щуку.

Збираємо снасть

Для лову цього хижака різновидів снастей багато. Треба також враховувати і час доби, і місце лову, і величину об'єкта лову.

Підбір снасті здійснюється за двома напрямками:

 • ловля на штучну приманку;
 • ловля на живця.


blobid1523437886246/

Ловля на живу рибку найпродуктивніша. Ловити малька треба в тому місці, де і буде ловитися щука. Вона не приймає чужих живців.

Ловля щуки на штучну приманку більш мобільна. Але для такого способу снасті мають високу ціну.

Спінінгістові треба грамотно підібрати уловисту приманку. Ще треба вибрати сам спінінг. Досвідчені рибалки підбирають снасть під місце лову.

Жерлица є звичайною рогульку з намотаною на неї волосінню, грузилом і гачком. Жерлица підвішується на кущ при воді. Гурток має поглиблення по колу для зберігання волосіні. Принцип дії їх однаковий: при клюванні волосінь сходить і дає можливість щуці захопити приманку. Але часто живець або сама волосінь закручується за траву або за корчі на дні.

Деякі основи при використанні вудилища і приманок:

 • при покупці спінінга слід знати майбутній спосіб лову. Для ультралайтової лову щуки вибирають короткий спінінг і малі приманки. Якщо планується застосовувати важкі приманки (блешню, воблер), то треба купувати спінінг з тестової навантаженням до 50 гр;
 • при виборі воблера для ловлі щуки, який за своїм виглядом схожий на звичайну маленьку рибку, треба врахувати місце риболовлі - глибину, водну рослинність, силу течії, подумати про розміри риби, яка живе в цій водоймі. Якщо збираєтеся ловити на мілководді, то треба брати плаваючі воблери. Ці приманки плавають на поверхні води. Після початку роботи котушкою воблер починає опускатися на певну глибину;
 • поводок обов'язково застосовувати з металевого дроту, хижак просто може перекусити волосінь;
 • при підборі гачків для лову цього хижака звернути увагу на те, що щука любить жити в місцях з корчами і водоростями, тому вибирати треба одинарні гачки, які дають найменше зацепов;
 • при покупці снастей треба віддавати перше місце міцним і надійним деталей. Не брати дешеві снасті з недоброякісних матеріалів, вони просто не витримають навантаження і можуть підвести в самий невідповідний момент;
 • зверніть увагу на таку приманку, як балансир. Вона схожа на малька, у якого на місці хвоста і голови закріплені гачки. При затриманні великих щук будуть потрібні балансири середнього і великого розміру, при цьому діаметр волосіні повинен бути не менше 0,3 мм.

Вибір приманки

Потрапивши на гачок, риба всіляко викручується, трясе головою, часом виходить з води і робить «свічку». Треба знати, що клювання хижака різні за порами року. Взимку, якщо застосувати швидку проводку, то клювання можна і не побачити. В цей час краще підбирати воблери і блешні з сріблястою фарбуванням. Риба мало активна і її увагу приверне тільки повільно рухається рибка.

У весняно-літній період у щуки в окремі часи відбувається жор. Тоді немає особливих відмінностей в принадах. «Вертушка» своїм пелюсткою створює шум і коливання, які залучають хижака.

Воблер

Ще однією продуктивною приманкою є воблер. Його щука любить так, що на ньому залишаються сліди від зубів. При виборі цієї приманки, треба відразу визначитися, де будете ловити цього хижака - близько дна або біля поверхні води. Від цього і залежить вибір воблера.

Навесні щука знаходиться на дрібних місцях, там тепло і багато корму. Воблер для цього повинен бути з невеликим заглибленням.

Восени щука шукає глибокі місця і готується на зиму. Будуть ефективними глибинні воблери, наприклад, із заглибленням до 5 м.

Однією з екзотичних приманок для лову цього хижака є звичайна жаба. Вона водиться у всіх водоймах. Ловля щуки на жабу відбувається в середині літа. Снасть повинна бути міцною, тому що жабу візьме тільки велика риба.

Блешня

Велика активність щуки в березні починається після нересту. Відпочивши тижнів зо два, хижачка активно годується. В цей час не вистачає корму, і вона особливо не вибирає приманки. Найкраща - блешня, що коливається невеликих розмірів. Колір підбирайте по рибі, що знаходиться в даній водоймі.


blobid1523437911172/

Більш підходить низькочастотна гра. Проводка повинна бути досить повільним.

Ловлять щуку і обертовими блешнями. Ці приманки пелюсткою створюють шум і такі коливання у воді, які не виробляє жодна приманка. На «вертушку» зазвичай клює невелика щучка.

Джигові приманки

М'які приманки з силікону уловисті, коштують недорого і прості у використанні.

Всі м'які приманки мають майже негативну плавучість, але їх щільність трохи перевищує щільність води. Їх гра прямо залежить від швидкості проводки і швидкості течії води. Але всі вони потребують оснащенні додатковим вантажем.

Цим вантажем виступають джігерние головки. Це грузила, що виконують роль утяжелителя приманки. Джігерная головка - це велика блешня, на гачок якої насаджена м'яка приманка. А сама приманка може бути будь-якої форми - це твістери, віброхвости, копії маленьких рибок.

Переваги даного виду лову:

 • велика ефективність на річках і озерах незалежно від умов лову;
 • використовується тільки спінінг, інших снастей не треба;
 • велика кількість джигових приманок дає можливість зловити хижачку незалежно від її настрою;
 • простота в поводженні з приманками.

Поппера

Поппер - приманка для лову на поверхні води, схожа на воблер, тільки замість лопаті в носовій частині є виїмка. Вона і привертає хижаків своїми звуками і шумом. Кращими з цих приманок є Daiwa TD і Popper Zero.

Ловлять на Поппера навесні і влітку. Восени через відхід дрібної риби вглиб ловити хижаків на цю приманку неефективно.

Тактика лову на штучні приманки

Спочатку спінінгіст робить закиди справа і зліва від себе, обловлюючи прилеглу територію. Дальність закидання не повинна перевищувати 10 м. В одне місце приманку кидають не більше трьох разів, починаючи з верхнього шару води, потім середній і потім нижній. Поступово збільшують дальність закидання приманки.

Але якщо рибалка впевнений, що щука тут є, то треба змінити приманку і почати все спочатку. Якщо раптом трапиться маленька щучка, то місце треба змінити. Там, де знаходяться маленькі щучкі, великі особини не полюють.

Техніка лову щуки

Найпершим способом можна назвати ловлю на спінінг. Можна відзначити особливості такого способу лову:

 • активність в самій риболовлі, потрібно багато переміщень;
 • великий вибір приманок, які легко застосовувати;
 • емоції при виведенні.

Притому є кілька способів лову щуки на спінінг:

 • блеснение - блешнями після нересту до самого льодоставу;
 • джиг - м'якими приманками на джиг-головки;
 • твіччінг - на воблери, які під впливом кінчика вудилища роблять непередбачувані руху;
 • тролінг - з човна під час руху.

Ще один спосіб лову цієї хижої риби - на живця. Це найрезультативніший спосіб. Іноді хижак не хоче чомусь брати різні штучні приманки, тоді в хід йде живець - маленька жива уклейка, плітка, карасик. Навіть при самому слабкому клюванні така приманка може бути вдалою.


blobid1523437923459/

Часто на водоймі можна помітити, що мальок просто вискакує з води - йде полювання щуки або великого окуня. І якщо в це місце закинути приманку, краще живця, то клювання буде точно.

Щоб уникнути заплутування волосіні живця необхідно пускати вище дна на 15-20 см.

Щука проковтує живця не відразу, а тримає деякий час в своїх зубах, потім тільки ковтає. Тому не треба відразу підсікати, дайте їй час для проковтування.

З човна

З човна полювання на щуку може принести більше улову, ніж з берега. Влітку великі риби нечасто підходять до берега.

На великому водоймі краще використовувати тролінг.

Переваги застосування троллінгу:

 • приманка весь час знаходиться у воді, не треба втрачати час на її перезабросах;
 • можна застосовувати кілька вудлищ з різними приманками;
 • багато можливостей для пошуку риби.

Рух човна має бути неспішним, тихим і спокійним. Хижак не любить шуми. Блешня ведеться на відстані 0,3-0,5 м від дна.

З човна щука ловиться методом твіччінга. Вудлище повинне бути не більше 2,15 м. Приманкою служить воблер. При такому способі головне - знайти місце стоянки щуки, стати на якір і робити закиди на різних глибинах, змушуючи хижачку вийти зі своєї засідки.

З берега

Ловлять щуку з берега різними способами: спінінгом, поплавковою вудкою, донною вудкою, жерлицами.

Для лову поплавцевою вудкою спочатку треба підібрати всю снасть. Краще використовувати вудилище з склопластику довжиною 5-6 м, котушка безінерційна, шпуля розміром 2000-3000. Жилка не менше 0,25 мм. Поплавок ковзний 5-6 гр.

Різниці особливої ваги немає, головне, щоб він у воді не зносився плином і був помітний рибалці. Грузило ковзне.

До робочої волосіні обов'язково прив'язуємо металевий повідець довжиною 25 см з трійником великого розміру. Можливий і ніхромову поводок. Величина гачка залежить від величини передбачуваної риби. Можна виловити хижака на 5-7 кг і малим трійником, а невеликі екземпляри можуть сісти на великі гачки.

Можна застосувати і відвідної поводок. В цьому випадку в хід йдуть важчі поплавці вантажопідйомністю від 15 до 25 гр. Довжина повідця становить 25-35 см. Вантаж при цьому знаходиться на дні.

Для лову поплавцевою вудкою необхідні живці з міцною верхньою губою, щоб вона не порвалася після кількох закидів. Довжина мальків - не більше 8-10 см, вага - 30-40 гр. Більш підходять карась або краснопірка. Їх просто зловити біля берега, і вони залишаються живими тривалий час. Дуже живучий карась. Велика щука часто ловиться саме на карася.

Краснопірка видно в воді і довго залишається рухомий, якщо її правильно насадити на гачок.

В якості живця застосовують плотву і уклейку. Але у цих риб слабкі губи, і вони швидко втрачають свою рухливість. Після пари закидів треба міняти живця. На великих відстанях ловити на плотву і уклейку незручно. Після підмотування вони втрачають свій товарний вигляд.

Але найпоширенішою снастю для лову щуки з берега є спінінг.

Для зручної лову з берега спінінг повинен бути в довжину до 3,0 м. З цим вудилищем можна ловити на будь-якій водоймі. З ним можна далеко закинути приманку.

Котушка постійно працює на рибалці, тому повинна бути надійною. Брати треба універсальну з передавальним відношенням 1: 5,5. Більш швидкісні котушки не мають великої потужності, вони тільки для невеликої щуки. З більш потужними виходить велике навантаження на кисть руки.

Річкова щука - риба витривала, але марно свої сили вона не витрачає. Вибирає для стоянки місця зі слабким плином.

Крім лову на живця, ловлять цього хижака і на потопаючий воблер, і на виброхвост довжиною 10-15 см.


blobid1523437946135/

Все літо ловити хижака можна там, де живуть карасі, лини, лящі. Більш перспективними будуть пляжі, притоки впадаючих річок.

При ясній погоді треба використовувати тьмяні блешні і неяскраві приманки, а в похмуру погоду потрібні блискучі (золотисті). При тихій погоді будуть уловистими плаваючі і тонуть воблери.

Реєстрація