Добавлено:
0

Мабуть, немає такої риби, про яку було б придумано стільки легенд і байок. У тому, що це так, немає нічого дивного.

Щука - найвідоміша риба. Водиться практично по всій півкулі.

Нерест її відбувається рано навесні, коли температура води складе 4-14 градусів. В цей час йде весняна міграція водоплавної птиці, і ікра щуки переноситься по всіх можливих водойм.

Щука - гідний супротивник, вона сильна, стрімка, підступна. Для таких показників створено її тіло: гостра морда, потужне, схоже на торпеду, тіло. Широкий хвостовий плавець дає можливість здійснювати стрімкі кидки. Потрапивши на гачок, щука сильно опирається, кидається в сторони, трясе головою, намагаючись звільнитися.


shchuki-na-spinning3-min/

Утримати і витягнути трьох або чотирикілограмову щуку часом не під силу навіть досвідченому рибалці. Ловля щуки на спінінг залишає враження на все життя. Хто хоч раз спробував ловити рибу цією снастю, той уже залишиться її прихильником. Що ще може бути краще - природа, риболовля, щука, спінінг!

Місця лову щуки

Ця риба не любить швидкої води і шукає собі місце в тихих заводях і затоках. Жертву свою вона ганяє рідко, їй вистачає одного кидка із засідки. За характером щука домувальниця, на одній ділянці річки або озера, вона може прожити і все своє життя.

Ловля щуки починається з вибору місця лову. Найбільш уловистими будуть затоки, канали, вири з травою. Зазвичай вони знаходяться у розширення протоки, яка з'єднується з річкою або озером. Також місцями знаходження можуть бути опори мостів, вимоїни під берегом. Хоч щука риба сильна, але місця своєї стоянки вона шукає з тихим плином, або взагалі без нього. Вибір місця зводиться не тільки до знаходження риби, але і до можливості її виведення.


shchuki-na-spinning4-min-1024x575/

Протягом літа найбільш вдалою буває ловля щуки в траві спінінгом. Принади бажано брати незацепляйки, тому місць, таких як корчі, у невеликих річок дуже багато.

Вибір водойми

Вибір водойми рибалка здійснює виходячи з передбачуваного наявності в ньому щуки. Якщо в озеро впадає струмок, або випливає з нього, то в цьому місці швидше за все і буде стояти щука. Ловля її на озері проводять як з берега, так і з човна. Звичайно, з човном рибалка на водоймах знаходиться в кращому становищі, ніж рибалка з берега.

Ловля спінінгом з берега

Ловля спінінгом з берега є найактивнішою з усіх рибалок. Спінінгіст проходить за день з десяток кілометрів, вдосталь надихається свіжим повітрям.

З такого способу починали все спінінгісти. Він за своїм простий - досить мати спінінг і набір приманок.

Починати ловлю з берега треба з пошуку місць стоянки щуки. Обловлювати ці передбачувані місця слід деякий час, закидаючи приманку справа і зліва від себе. Дальність закидання не повинна перевищувати 10 метрів. Покидавши приманку кілька разів, тільки потім збільшують відстань. При відсутності клювання переходять на інше місце.

Ловля спінінгом з човна

Ловля спінінгом з човна найбільш вигідна в порівнянні з берегової ловом. Велика риба не підпливає близько до берега, а використовувати берегової спінінг на щуку неможливо з огляду на відстані. Застосовуючи човен, можна знайти уловисту місце в будь-якому місці водойми. Ці місця можуть знаходитися корчів, у водоростей, між камінням.


shchuki-na-spinning-min-1024x680/

Риба завжди тримається тут до пізньої осені. Слід підгортати тихо, не стукаючи і не голосно розмовляючи. Особливо цікава і заманює ловля щуки вночі на спінінг. Часом велика щука на спінінг, потрапивши на гачок, йде під човен. Тут не треба забувати і про власну безпеку.

Коли краще ловити?

Щука навесні на спінінг в березні місяці починає ловитися під час преднерестового жора. Він настає при нагріванні води 3-5 градусів і в цей час з'являються перші листочки. Жирують все щучьі особини. Вода з кожним днем все тепліше, і з кожним днем все активуються хижаки. Ловля щуки в квітні - одне задоволення! Можна ловити щуку на штучні приманки і на живця.

Слід шукати в глибоких ямах, які знаходяться поблизу мілководдя. І кидати приманку на вхід або вихід з ями. Тут закиди можуть бути результативними.

Ловля щуки в червні, після нересту, має деякі відмінності. Проходить посленерестовий жор, і щука в теплу пору літа починає вередувати. Вона вже відгодівлі, тепер вибагливе вибирає собі корм. Така ж картина спостерігається і в липні. Спінінгістові, що вирішив половити щуку в цей час, треба запастися терпінням.

Ловля щуки в серпні починає змінюватися з пониженням температури повітря та води. Щука любить прохолоду, і після гарячих днів її активність сильно зростає. Цьому сприяє не тільки остигає вода, але і сама фізіологія риби. До осені у них починають закладатися і рости статеві продукти. А вони вимагають «будівельних матеріалів».

І ще, відчувши зиму, риби просто від'їдаються. В цей час осені, щук можна ловити на будь-яку приманку, будь-яким способом і в будь-якому місці.

Тактика і техніка лову щуки

Секрет лову щуки на спінінг у кожного рибалки свій. Кожен має свої хитрощі. Також відбувається вибір приманок для лову щуки на спінінг, і інших особливостей при лові. Хоча є і загальні ази лову цієї риби, їх не зайве знати кожному рибалці. Середні і дрібні щуки в літню пору вважають за краще трав'янисті мілини, зарості очерету. А велика щука знаходиться на глибині біля дна.


shchuki-na-spinning6-min/

Для її лову бажано застосувати наступні рибальські прийоми:

  1. приманку занурити в воду і спостерігати за волосінню - коли вона ослабне, значить приманка торкнулася дна;
  2. різким рухом вершинки спінінга підняти приманку з дна і зробити пару оборотів ручкою котушки;
  3. не треба піднімати приманку під поверхню води, щука тоді бере неохоче;
  4. ведення близько дна може привести до втрати приманки, але для улову щуки з цим доведеться змиритися.

Часто під час лову чутні удари по воді - це жерех або щука зганяють дрібниця в одне місце. Закинувши приманку в це місце, ведуть її по розходяться кола води.

Щука любить стояти біля самого берега, проводячи приманку по кордоні трави і чистої води часто провокують рибу на клювання.

Перебуваючи на зарослому водоймі, починати облов треба з ближніх закидів. Часом хижачка сама полює у кромки берега. Важливо пам'ятати, що щука бере рибу поперек, потім з голови починає заковтувати. Кожен рибалка мріє піймати свою велику щуку, але для цього треба потрудитися і пам'ятати ще про деякі особливості цієї риби:

  • має підвищене почуття обережності - все це створює деякі незручності для рибалки;
  • рибалка повинен дотримуватися маскування, бути терплячим і не шуміти;
  • щука переміщається в воді ривками і проти течії;
  • воліє самотність;
  • при виведенні слід уникати гострих її зубів.

Приманки

Щука за своєю природою ледащо, вона багато не переміщається по водоймі. Вона вважає за краще зловити одну велику здобич, ніж кілька маленьких. З причини такого характеру при її ловлі застосовують великі штучні приманки.


shchuki-na-spinning5-min/

Блешні

Вибір приманок спінінгів на щуку дуже великий і з кожним роком їх асортимент збільшується. Досить сказати, що існує 50 форм одних металевих блешень. Також виготовляються приманки з різних полімерних матеріалів.

Воблери

Кращими приманки для лову щуки на спінінг є воблери. Це майстерно зроблені приманки, дуже схожі на живу рибку. Рибалка, ведучи воблер в воді, робить його схожим на маленьку, хвору рибку. А хижаки розбираються в здоров'я свого корму.

Воблери робляться як з дерева, так і з пластмаси. Намагатися описати всі моделі немає сенсу. Приманка дорога в ціні, і кожна має свою особисту характеристику. Є воблери плаваючі, потопаючі, з нейтральною плавучістю. Правильне їх застосування вимагає від рибалки певного досвіду.


shchuki-na-spinning7-min/

Ловля на живця

Поширеним видом лову щуки є ловля на живця. Іноді, в період бесклевья, спінінгісти перебудовуються і закидають живу приманку. Живці - це дрібні рибки, які не мають промислового значення. В якості таких природних принад використовують мальків коропових риб, пічкура, уклейку, дрібного окуня. За уловистости такі приманки в кілька разів перевершують самі хитромудрі штучні.

При ловлі на живця треба пам'ятати, що хижа риба, незважаючи на свій розмір, клює тільки на дрібного живця. Самим ходовим розміром буде рибка довжиною 7-8 сантиметрів. І живця треба славити в тому водоймі, де буде йти ловля.

Секрети лову щуки на спінінг

Спінінгом з живцем ловлять щуку і донним способом, і поплавковою. Це заняття буває в деяких випадках вдалим. Для поплавковою способу слід закріпити поплавок на волосіні, головне - щоб живець не затягнув його за собою в воду.

Така снасть підійде для місць з рослинністю. Для чистого дна краще підійде доночная снасть. Вантаж підійде на протязі від 50 грамів. Закріплювати живця на гачок можна різними способами, за верхню губу, за спинку в районі плавника.

Хоча такі способи лову не популярні у спінінгістів. Проте, снасть з живцем значно може збільшити ймовірність улову. А якщо попався трофейний екземпляр, то така рибалка буде в пам'яті на довгі роки.

Реєстрація