Добавлено:
0

Плотва - це найпоширеніший вид риби на численних російських водоймах. Починати ловлю цих представників водного світу можна з кінця квітня і до самого жовтня, а ось пізніше вірогідність упіймання цієї риби стає набагато нижче.


lovlja-plotvy/

Опис і особливості поведінки

Зовні вона відрізняється від своїх родичів великою лускою, гострими плавниками і глотковими зубами, які розташовані у неї як на верхній, так і на нижній щелепі.

Вона має спину чорного забарвлення з зеленуватим або блакитним відливом, а також сріблясті кольори боки і черева. Луска риби пофарбована в сріблясто-білі тони, а плавники, за винятком хвостового і спинного мають оранжево-червоний відтінок.

Слід зазначити, що деякі рибалки плутають плотву з червоноперкою , оскільки зовні вони можуть бути дуже схожі. Щоб відрізнити цих двох представників водного світу потрібно уважно подивитися на колір їх очей, так у красноперки очі оранжевого кольору, у плотви ж темно-червоного.

Плотва - це справжній довгожитель, оскільки особини цього виду можуть жити до 20 років, але за весь цей час вони можуть досягти вагою не більше 3 кг і довжиною не більше 50 сантиметрів. Вага молодих особин становить приблизно 0,1-0,3 кг, хоча в водоймах багатих кормом вони можуть мати вагу 2 кг.

Взимку і навесні клювання цієї риби досить інтенсивний. У літню пору вона вибірково ставитися до наживок, а ось восени коли їжі у водоймі залишається не так багато, значно збільшується клювання.

Плотва а дуже ненажерлива риба, але навіть під час жора вона поводиться обережно і в разі небезпеки воліє ретируватися з місця, де відбувається рибалка. Саме з цієї причини до поплавковою снасті пред'являються найсуворіші вимоги, особливо в частині сигналізації про клювання.

Слід зазначити, що влітку вона може протягом однієї години кілька разів поміняти свої переваги стосовно підгодовування, іншими словами, кілька днів вони можуть охоче клювати на мотиль, а потім переключитися на тісто.

Місце перебування і календар клювання

В якості місця проживання плотва віддає перевагу вибирати чисті водойми, в яких відзначено бурхливе зростання водоростей. Вона вважає за краще запливати в тихі зони водойм, в яких ростуть водорості і біля берегів яких розташовані дерева і чагарники.


lovlja-plotvy1/

Найчастіше вона запливає в зони з величезною кількістю вербових рослин чи де розташований впадає струмок. Також вона водиться в вирах і тихих заводях, де ледве відчутний протягом або зовсім стояча вода.

Весняне клювання плотва починає однією з перших. Найчастіше це трапляється при розпусканні листя берези - на початку травня. Звичайно ж, трапляються клювання в квітні, але це скоріше приємний виняток. Для весни в якості наживки краще всього вибрати мотиль, опариш або черв'як - використовувати їх можна в чистому вигляді або виготовивши бутерброд.

У літню пору для риболовлі найкраще запастися рослинної наживкою: тестом, солодкої кукурудзою , зеленим горошком і іншим. У цю пору року особин найкраще шукати на глибині не більше метра.

В осінню пору року клювання значно знижується і особливо це відчувається в середині жовтня. У листопаді зловити таку рибу практично неможливо. Ловити представників слід на тварини наживки, причому найкраще використовувати пізньої осені мотиля.

Взимку пік активності особин припадає на перволедье. При хороших погодних умовах ловити здобич можна всю зиму. Для риболовлі слід використовувати виключно тварини наживки.

Снасті для лову плотви влітку

Для лову існує 4 види поплавців вудок:

 1. Махова.
 2. Болонська.
 3. Матчева.
 4. Штекерна.

Перший і другий варіант відмінно підійде для любительського лову. Ловля на них плотви в прибережній акваторії не викликатиме труднощів, крім того, не буде потрібно особливих пристосувань, оскільки снасть мобільна в транспортуванні.

Монтаж оснащення вудки поплавця


lovlja-plotvy2/

Досвідчені рибалки знають що, в оснащенні вудки не повинно бути ні сучка, ні задирки:

 1. Спочатку потрібно приділити увагу вибору волосіні. Краще всього вибрати модель меншого діаметру. Професіонали рекомендують для лову плотви для повідця купувати волосінь 0,12 мм, а в якості основної 0,16-0,18 мм в діаметрі.
 2. Наступний кроком стане підбір поплавка. Багато рибалки вважають за краще брати з собою на риболовлі важкі поплавці, вважаючи, що вони більш ефективні, але це не так. Найкраще вирушаючи на водойму мати з собою кілька оснасток з однотипними поплавками, які мають різну вантажопідйомність. Важливо! Чим глибше і сильніше течія в водоймі, тим важче потрібно підбирати оснастку.
 3. Далі, потрібно подбати і про повідку. Робити його бажано довжиною 15-20 см, але при цьому товщиною він повинен бути менше товщини основної жилки.
 4. Наступним кроком стає вибір грузила. Щоб уникнути деформації волосіні необхідно вибирати грузила з м'якого свинцю.
 5. Велика увага рибалці також необхідно приділяти підбору гачка, який необхідно вибирати виходячи з середнього розміру запланованої видобутку.

Прикормка і ароматизатори

Багато рибалки, які не мають вільного часу, вважають за краще купувати в рибальських магазинах підгодовування для плотви, але в разі, якщо для підготовки до риболовлі не шкода вільного часу склад краще приготувати власноруч, оскільки таке рішення обійдеться не так дорого, у порівнянні з покупкою готового товару , та й можна повністю контролювати весь процес.

Головне правило приготування - використання подрібнених складових.

При покупці готової прикормочной суміші потрібно переконатися, що інгредієнти мають світлий колір і фракції дрібні за розміром, оскільки важливо, щоб при попаданні в воду вони утворили каламутне хмара, яке неодмінно викличе інтерес у обителей водного світу і, таким чином, рибалка може розраховувати на багатий результат.


prikormka-i-aromatizatory/

До складу універсальної домашньої прикормки на плотву повинні входити такі інгредієнти:

 1. Пшоно.
 2. Ячка.
 3. Горохова мука.
 4. Манка.

Щоб привернути увагу великих водних мешканців можна додати:

 1. Солодку кукурудзу.
 2. Зелений горошок.
 3. Перловку.
 4. Опариша.
 5. Рубаних черв'яків.

Приготовану підгодовування для ефективності рекомендується змішувати з глиною і з отриманої суміші ліпити кулі, які потім необхідно буде точково закидати в одне місце. Для досягнення найкращого результату в прикормочную масу потрібно додавати ароматизатори .

Так, плотва - це риба, яку можна назвати справжньою ласункою. Так, в якості ароматизатора для плотви можна використовувати:

 1. Ваніль.
 2. Коріандр.
 3. Аніс.
 4. Шоколад.
 5. Мигдаль.
 6. Карамель.

Також ефективний результат забезпечить коноплі у вигляді ароматизатора.

Кращі приманки і наживки

Для лову плотви кращої наживкою є опариш. Але, необхідно відзначити, що в літню пору часто вона переходить на рослинний корм, тому опариш може виявитися безсилим, а ось солодка кукурудза, тісто з ароматизаторами, хліб і Бойл можуть забезпечити відмінний клювання.

У весняну та осінню пору для вилову ідеально підійдуть такі тварини насадки :

 1. Опариш.
 2. Черв'як.
 3. Мотиль.

У спекотну літню погоду ідеальними стануть наступні рослинні насадки :

 1. Тісто.
 2. Хліб.
 3. Перловка.
 4. Солодка кукурудза.
 5. Зелений горошок.

Техніка і тактика лову плотви

Рибак, знає техніку вилову плітки з водойми, приречений на успішну риболовлю. Так, техніка лову такої риби включає в себе ряд наступних особливостей:

 1. Процес слід починати з підбору підходящого місця для риболовлі. Як відомо, вона вважає за краще жити в тихих місцевостях, тому краще за все в якості місця підібрати ділянку під кущем або під деревом.
 2. Після підбору місця наступним етапом стане підгодівля. Так, в місце, де буде відбуватися ловля, слід закинути пару кілограм прикормочной маси.
 3. Потім потрібно закинути снасть з насадкою і кілька потягнути волосінь, таким чином, змушуючи приманку рухатися. Такою дією вдасться привернути увагу представників водного світу. Дуже добре, якщо на снасті буде ще 3-4 вантажу, які при потягивании заворушиться і додадуть приманки цікаву гру, яка явно не залишиться без уваги риби.
 4. Ідеальним місцем стануть зони, в яких росте багато водоростей, оскільки саме на таких ділянках мешкає ця риба. Але, навіть тут не можна забувати про спосіб залучення уваги риби, які описаний в попередньому пункті.
 5. Клює вона зазвичай швидко і різко, що дозволяє досвідченому рибалці відразу відрізнити її клювання від інших видів риб.
 6. Виводячи рибку з водойми, рибалка повинен бути готовий до будь-яких труднощів, адже така риба, хоч і відрізняється невеликими розмірами. Але, відчувши небезпеку, вона може надати вагому опір.

Також успішна риболовля забезпечена тим рибалкам, які дотримуються деякі корисні поради :

 1. З віком особини стають більш обережними, тому для лову найкраще використовувати легкі і непомітні по колірній палітрі снасті.
 2. Прикормочную суміш потрібно закидати невеликими порціями.
 3. Необхідно забезпечити рух насадки в воді.
 4. Щоб не втратити чутливість, потрібно тримати вудку в руках, а не визначати її на підставку .
 5. Масивні і грубі важки найкраще не використовувати для вилову таких представників водного світу, оскільки вони можуть відлякати її.
 6. На невеликі гачки потрібно поміщати дрібні насадки, а на великі відповідно більші. Потрібно відзначити, що від цього в деякій мірі, залежить яка за розмірами, риба буде клювати.
Реєстрація