Добавлено:
0

Виловити ляща не дуже просто, так як він завжди дуже обережний, до того ж вибірково підходить до вибору їжі. Для того, щоб зловити якомога більше риби, слід правильно підбирати не тільки наживку, а й саму снасть.


lovlja-lesha-na-salo/

Не так дано досвідчені рибалки відкрили для себе, що ляща можна з легкістю виловлювати на сало. Навіть сита риба клює на таку наживку дуже охоче. Сало в чому завдяки своїй структурі дуже зручно для насаджування: воно прекрасно тримається на гачку, під час закидання НЕ зісковзує.

Як радять рибалки, насаджувати слід сало з прожилками, причому шар беруть, який знаходиться досить близько до шкіри. Лящ активно клює на свіже і не заморожене сало. Напередодні рибалки його ріжуть невеликими шматочками і відправляють на ніч в морозилку.

У процесі лову основну масу сала тримають загорнутої в кілька шарів паперу або щільної тканини. Звідти дістають всього пару шматочків, щоб вони зуміли зігрітися перед тим, як вирушать на дно водойми. Такий підхід дозволяє не допустити псування сала, особливо, в спекотні дні.

В принципі, можна вчинити і трохи інакше: викопати не дуже глибоку яму і укласти туди весь наявний запас.

Є кілька корисних порад, які дозволяють зробити цю наживку ще більш привабливою для рибалки:

  • Сало прекрасно поєднується з іншими різновидами наживок - мотилем, хробаком і іншими. Вони виступатимуть в якості натурального ароматизатора, який стане приманювати рибу навіть з досить великої відстані;
  • Сало можна трохи забарвити за допомогою харчових барвників.

Як правильно зібрати снасть при лові ляща на сало?

Середня маса ляща знаходиться в межах від одного до трьох або чотирьох кілограмів, однак можна виловити досить великі особини, що важать п'ять кіло або навіть більше. В принципі, зрозуміло, що лящ є далеко не найбільшою рибою, що живе у водоймах середньої смуги, до того ж він не відрізняється великою силою.

Однак снасть для лову ляща повинна бути якомога більш міцною. Дуже зручно користуватися так званої напівдонкою, на яку риба активно клює у весняні місяці, особливо відразу після сходження криги або під час повені. Справа в тому, що рибалити в цей період за допомогою вудки поплавця незручно внаслідок досить сильну течію.

Звичайної донкою в цей час користуватися також важко, так як вона ефективна на глибоководді, а лящ в цей період впритул підходить до берегової лінії. Максимальна товщина жилки у цій снасті становить близько 0,4 мм , повідці беруться ще більш тонкими - не більш 0,17 мм, більш товсті снасті стануть відлякувати цю обережну рибу.

Застосовуючи тонку жилку, можна не побоюватися, що її буде сильно зносити течією. Зазвичай вона не має високу міцність на розрив, але це з легкістю компенсується за рахунок гнучкого вудилища.

Яке сало варто брати для вудіння ляща?


kubiki-sala/

Успіх риболовлі багато в чому залежить від того, наскільки якісною буде наживка. В принципі, рибалки використовують солоне або прісне сало, з прожилками і без, з додаванням різних ароматизаторів типу перцю або часнику і так далі.

Вибір насадки безпосередньо залежить від смакового переваги риби. Справа в тому, що лящ відрізняється вередливістю в плані вибору харчування , тому в один день він може брати на сало з запахом часнику, а на наступний віддасть перевагу звичайному прісного салу.

Як вже говорилося раніше, сало спочатку нарізають на невеликі шматочки. Їх розміри повинні складати приблизно 0,5х0,5 см. Відразу ж продумують - чи буде дана наживка комбінуватися з опаришем або мотилем.

Зовсім не обов'язково нарізати весь шматок сала, тому що не виключено, що після початку рибного лову більше підійдуть шматочки інших розмірів - більше або менше. Бажано, щоб сало було якомога більш свіжим.

Прикормка

Хоч сало і є чудовою наживкою при лові ляща, використовувати його в якості прикормки небажано. Справа в тому, що воно буде або спливати на поверхню, або знаходитися поблизу від неї, тому на ефективність прикорму внесення сала ніяким чином не вплине.

Прикормка повинна в обов'язковому порядку складатися тільки з натуральних ароматизаторів тваринного типу. Найбільш вдалим рішенням буде використання опариша або мотиля. Ловити ляща на сало можна за допомогою донних або поплавців снастей , причому на сало риба буде чудово брати не тільки в теплу пору року, але і взимку.

Сало найкраще зберігати в сумці-холодильнику або ж загортати у фольгу, так як в жарку погоду воно відтає практично моментально і починає псуватися.

На зіпсовані сало лящ клювати вже не буде, а ось сом може і проковтнути таку наживку, проте виводити його на поверхню водойми буде значно складніше, так як ця риба сильніша.

Напівдонку (ловля «на стукіт»)

Така снасть чудово підійде для облавливании водойми поблизу біля берегової лінії, особливо у весняні місяці в період повені. В цей час поплавочная вудка буде створювати певні незручності через те, що в водоймах досить сильна течія.

Користуватися повноцінної донкою не представляється можливим, так як знаходження риби в районі берегової лінії не дозволяє застосувати всі її позитивні якості. Незважаючи на те, що товщина жилки у такий снасті не дуже велика, її не буде зносити течією.

У зв'язку з тим, що жилка досить тонка, вона може порватися, якщо риба зробить сильний ривок, однак цей недолік успішно компенсується за допомогою гнучкого вудилища.

Цей показник називається «тест», він вказується на окоренкові частини снасті. Залежно від величини тесту підбирають певний грузило. Якщо ж вудилище саморобний, то найбільш підходящу масу грузила вибирають дослідним шляхом . Визначити, клюнула риба, можна за допомогою вершинки вудилища.

Клюнув лящ чує небезпеку і починає робити різкі рухи, які відгукуються стуком або досить сильними ударами по вершинке вудилища - звідси і пішла назва даної снасті.

Ловля ляща донною снастю

При використанні сала в якості наживки, донка застосовується набагато частіше в порівнянні з іншими снастями. Ця продукція не тільки вельми уловиста, але і є дуже простий і дешевої, також її можна зібрати прямо на березі з підручних матеріалів.

Снасть часто має пружинками з прикормом, максимальна маса яких повинна складати близько 20-40 грамів. Цей фактор беруть до уваги, вибираючи вудилище, довжина якого, в принципі, особливої ролі не грає.

Найкраще брати найбільш пружну снасть, щоб вона могла гарненько відпрацьовувати різкі рухи риби, інакше клюнув лящ буде зніматися з гачка і йти.

Котушку можна взяти найбільш дешеву, так як наживку не доведеться проводити в товщі водойми. Якщо на сало ловиться лящ, то надто часто закидати наживку не доведеться, основна маса часу проводиться в очікуванні, поки риба клюне. У зв'язку з цим, цілком підійде навіть безінерційна котушка.

В принципі, донна вудка повинна складатися з наступних елементів:

  • Пружина, що відрізняється хорошою місткістю , до того ж у неї повинна бути своя власна огрузка;
  • Карабін , оснащений вертлюжком;
  • Тонкий повідець , на одному з кінців якого повинен розташовуватися гачок. Довжина повідця підбирається не більше 10 см, щоб він перебуває поблизу від пружини.

Коли проводиться ловля ляща на донну снасть, то найчастіше трапляється самоподсечку, тому гачки беруть якомога міцнішими. В принципі, підійдуть досить великі гачки, так як вони відлякають дрібних особин.

Донка з амортизатором з гуми

Дана снасть включає в себе грузило якірного типу, на ньому послідовно встановлюють гумку, вставку з міцної жилки, до якої прикріплюють кілька повідків і основну жилку.

Грузило закидають з берегової лінії або ж з човна. Його маса повинна бути досить значною , інакше воно стане пересуватися в товщі води при витягуванні улову.

В яких водоймах можна ловити ляща на сало?


leshh/

Лящ живе в більшості ставків, річок, озер та інших водойм, що знаходяться в середній смузі. Сало прекрасно підходить як для проточної, так і для стоячої води. Варто відзначити, що в стоячій водоймі воно буде навіть більш ефективним , тому що привертає рибу запах стане поширюватися там значно швидше.

Однак необхідно враховувати, що лящ - риба досить вибаглива, тому він може клювати на таку наживку не надто регулярно. Є водойми, де він заковтує або ігнорує сало в залежності від сезону, наприклад, виключно в літні або весняні місяці.

Ловля ляща на сало на Око

На Око лящ клює на сало цілий рік, в принципі, як і більшість інших порід риб, що мешкають в даній водоймі. Перебіг в річці середнє, тому найефективніше використовувати донні снасті з Прикормлюємо пружиною. Крім ляща на Оці на дану наживку можна виловити сазана, краснопірка, язя, плотву, густеру і ряд інших порід .

Ловля ляща на сало влітку

Головна складність в літній період полягає в тому, щоб зберегти сало в свіжому вигляді, не дати йому зіпсуватися. Досвідчені рибалки рекомендують поступати таким чином: кладуть його в невелику банку, наповнену водою з невеликою кількістю солі, і закопують її в землю неподалік від берегової лінії.

Цей спосіб дозволяє не тільки зберегти в цілості наживку, а й змусити її виділяти додатковий запах, який буде ще сильніше приманювати рибу.

Незважаючи на те, що лящ бере на сало досить активно, слід правильно підбирати снасть. Для берегового лову найбільш ідеально буде використання поплавковою вудки, що володіє глухим оснащенням. Довжина снасті повинна знаходитися в межах від 6 до 9 метрів , лад підбирається жорсткий або середній.

Коли місця проживання ляща розташовуються досить далеко від берега, можна скористатися спеціальною болонської вудкою, в конструкції якої передбачена спеціальна котушка. Завдяки їй можна зробити досить далекий закид наживки.

Коли лящ захоплює наживку, він робить бічний рух - саме в цей момент його і слід підсікати. Лящ є однією з глибинних рибок, тому виводити на поверхню його варто якнайшвидше, тоді внаслідок декомпресії він практично перестане чинити опір, ляже на бік і дозволить спокійно взяти себе і зняти з гачка.

Щоб риба брала якомога активніше, сало можна насаджувати на гачок разом з черв'яком, кукурудзою або наживками іншого роду, які так чи інакше подобаються лящеві.

Реєстрація