Добавлено:
0

Риболовля є улюбленим заняттям у вільний час для багатьох людей. Також у багатьох є улюблений вид риби, яку вони прагнуть зловити. Але не завжди ловля проходить вдало. Багато хто просто не все знають про неї, що може стати причиною невдачі. Отже, розглянемо і дізнаємося, як ловити ляща .

Опис і особливості поведінки

Лящ - це великий вид риби. В основному вони плавають зграями. Також їх можна розділити на наступні типи:

Великий може прожити близько 15 років. При цьому має від 4 і до більш 8 кг. У цьому віці довжина ляща може становити більше 25 см. Леща таких габаритів дуже складно зловити на вудку, найчастіше для лову використовують мережі.

Очеретяний має перевагу швидко рости. За 3 роки він може досягти більше 12 см. У 3 роки очеретяний лящ дозріває.

Подлещиковий називають лящів маленького розміру. Підлящик на відміну від ляща має сріблястий відтінок. Також, незважаючи на те що подлещик і лящ одного виду, у них різна поведінка.


lesh-poimannuy-v-rukax/

У ляща може бути різна поведінка. Водойма, в якому мешкає, дуже впливає на поведінку. Наприклад, у великих водоймищах лящ рухається частіше. Це пов'язано з тим, що під час перебігу шукає собі їжу і тому його розташування складно передбачити. А ось якщо водойма маленький, то він вважатиме за краще залишатися на одному основному місці.

Лящ має функцію вирівнювати рівні тиску, випливаючи на поверхню. Лящ показує плавник і спину, випливаючи на поверхню, і тут же знову йде на глибину. Завдяки цьому можна визначити, що риба погодувати або тільки збирається.

Місця проживання

В основному живе на глибині. Не завжди, але частіше лящ випливає на неглибокі місця, щоб погодувати. Як правило, лящі збираються в зграю. Вони вважають за краще жити в місцях, де немає сильної течії. Наприклад, в заплавах біля берега, і інших. Слабке протягом привертає лящів, вони люблять місця, на дні яких багато корчів і каменів.

Також лящі люблять, щоб дно було глинистим, мулистих. Незважаючи на те що лящі часто мешкають біля берега, в деяких місцях воліють перебувати подалі від нього. У заростях теж водиться риба такого виду. Тільки там водяться лящі невеликих розмірів.

Що впливає на поведінку?

Існує багато явищ, які можуть вплинути на поведінку ляща . Вони можуть бути наступними:

 • Термокліном називають те, що вода ділиться на дві половини. У цих половин різна температура, це відбувається, тому що вода не перемішалася. Це змушує рибу міняти свою поведінку.
 • Погодні умови. Зміни в погоді тягнуть за собою зміну температури води і повітря, атмосферний тиск . Також змінюється освітлення і сила вітру. Всі ці явища можуть негативно вплинути на рибу.Также ці явища змінюють весь водний світ, тобто позначаються на рослинах, і інших тварин. Через це умови життя ляща міняються, в зв'язку з цим вони шукають інші місця, і можуть негативно ставитися до їжі.
 • Пора року дуже сильно впливає на поводження ляща. Кожен вид риби по-своєму відноситься до часів року. Наприклад: восени багато риби йдуть в глибокі місця. Це пов'язано з тим, що восени змінюється температура, що змушує змінити спосіб життя риб. Також багато риби можуть йти на глибину і там застосовувати малорухливий спосіб життя. Тобто вони зовсім не рухаються і не харчуються. Інші ж риби здатні в цей час вести той же спосіб життя, що і влітку. Багато риби в зимову пору року перестають харчуватися. Лящ і інші види риб продовжують харчуватися.
 • Недолік або надлишок корму у водоймі.

У поведінці ляща підгодовування грає важливу роль. Лящ, як і багато інших риб, люблять їжу з смачним ароматом. Саме тому за допомогою хорошої підгодівлі можна управляти рибою.

Відомо, що багато рибалок засновують свої місця біля водойми і кидають підгодовування. Це дозволяє залучити рибу до цього місця. Але буває так, що багато хто кидає приманку у великій кількості.

Потрібно знати, що надлишок корму може злякати, а не привернути рибу.

Також потрібно використовувати гарну підгодовування, яка буде подобатися рибам, а не спугівать їх. Також існує багато хороших рецептів, які доступні кожному. Тому приготувати підгодовування своїми руками, не складе труднощів.

Правила виготовлення прикормки

Відомо, що запах притягує рибу. Прикормка для ляща повинна бути ароматною - це допоможе залучити його. Однак потрібно знати, що велика кількість ароматизаторів та інших подібних речовин можуть злякати рибу.


prikormka-dlya-legha-300x185/

Кожен вид риби любить певні продукти. Тому в підгодовування повинні бути продукти, які любить риба . Це збільшить шанси залучити рибу.

Перед тим як кинути підгодовування, радиться простежити, щоб вона була дрібною і добре перемішаної . Якщо фракції прикормки будуть великими, то риба може швидко насититися нею.

У складі підгодовування не повинно бути великої кількості дуже подрібнених компонентів. Порошаться компоненти можуть залучити більшу кількість дрібної риби, що негативно вплине на ловлю великої риби.

Основні складові прикормки

 1. Макуха . Макуха може бути багатьох видів. Його роблять методом подрібнення насіння. Макуха можна виробляти з насіння гарбуза, конопель, ріпаку, льону. Всі вони підходять, але частіше за все для приготування макухи використовується насіння соняшнику. Макуха ідеально підходить для підгодівлі ляща. Тільки потрібно звертати увагу на те, щоб не було цвілі, і не мав затхлого запаху.
 2. Панірувальні сухарі. Також широко використовуються панірувальні сухарі. Вони можуть бути пшеничними і житніми. Пшеничні сухарі світліші, а житні темні. Ці сухарі потрібно використовувати в залежності від кольору дна. Якщо планується ловити рибу в місці, де піщане або глиниста дно, то краще використовувати пшеничні сухарі. А для мулисте дно ідеально підходять житні сухарі.Ето пов'язано стем, що підгодовування не повинна виділятися на тлі дна.
 3. Висівки. Доброю є висівки. Але вони чимось відрізняються від інших. Наприклад, деякі можна використовувати в будь-якому випадку. Але висівки радиться використовувати тільки в тому випадку, якщо немає течії. Експерти не радять занадто багато використовувати висівки. Висівки мають легку вагу, і тому підгодовування тонути не буде. Висівки бувають дрібні і великі. Але для підгодовування краще використовувати висівки з великим помелом.
 4. Сполучні компоненти. Дуже важливі компоненти, які виконують сполучну функцію. Сполучними компонентами можуть бути:
  • Сухе молоко.
  • Арахіс.
  • Яєчний порошок.Все перераховані речовини містять в собі амінокислоти, які повторюють смак природного корму для риб. Коли ці речовини змішуються з водою, вони віддають свій запах часткам інших компонентів, і їх запах розноситься на далекі дистанції.
 5. Ароматизатори. Риби мають сильно розвинений нюх, і тому запах дуже впливає на поведінку риби. Ароматизатори використовуються для того, щоб надати аромат всіма компонентами підгодовування. Радиться після приготування додавати в неї підсилювач смаку, а після того дати речовини настоятися 2-3 тижні. Ароматизатори випускаються з загальними смаками карамелі, полуниця, какао і ін. Але також можуть випускати спеціальні, такі як: короп, лящ, і інші.

Приготувати підгодівлю своїми руками не так складно. Головне знати, що підгодівлі бувають різні. Також багато підгодівлі готуються для використання в певну пору року. Це пов'язано з тим, що час року теж впливає на поведінку. Наприклад, якщо взяти річну підгодівлю і застосувати в зимову пору року, то з цього нічого не вийде.

Приготування прикормки своїми руками

Рецепт №1 (річний на стоячій воді)

Цей рецепт приготування прикормки для лову в літню пору року. Для того щоб приготувати цю прикормку потрібно використовувати:

 • Панірувальні сухарі кількістю 0,3 кг.
 • Насіння соняшникове . Вони повинні бути посмажені і перемолоти. Кількістю 0,2 кг.
 • Також потрібно використовувати 0,3 кг висівок .
 • Потрібно взяти пшоно і зварити його. Кількість звареного пшона має бути не більше 0,3 кг.
 • Знадобиться половина чайної ложки меленого коріандру .
 • Знадобиться глина . Її потрібно поступово додавати до необхідної консистенції.

Рецепт №2 (літній варіант для річки)

Другий варіант ідеально підходить для лову на річці в літню пору року. Для того щоб приготувати прикормку знадобиться:

 • 0,2 кг макухи з насіння соняшнику .
 • 0,1 кг панірувальних сухарів .
 • Потрібно також використовувати вівсяні пластівці кількістю 0,2 кг.
 • Знадобиться 0,2 кг пророслого гороху .
 • Глина .
 • 3 чайних ложки меленого коріандру .

Рецепт №3 (весняна прикормка)

Третій варіант призначений для приготування прикормки для риболовлі навесні. Для того щоб приготувати весняну прикормку знадобляться такі інгредієнти:

 • 0,1 кг соняшникової макухи .
 • 0,1 кг пшона . Його потрібно зварити.
 • 0,1 кг житніх висівок .
 • Мотиль кормової (кількість вимірювати сірниковими коробками). Їх необхідно 3 коробка.
 • 2 чайні ложки коріандру меленого .
 • Знадобляться пісок і глина .

Рецепт №4 (осіння прикормка для течії)


prikormka-v-lovle-lescha-300x225/

Для риболовлі восени необхідна особлива прікормка. Потрібно приготувати таку прикормку, яка підходить для риболовлі в осінню пору року при сильній течії. Для приготування такої прикормки необхідні такі інгредієнти:

Пшеничні панірувальні сухарі кількістю 0,1 кг.

 • 0,1 кг соняшникова макуха .
 • 50 г сала . Сало не повинно бути солоним.
 • Висівки житні 0,1 кг.
 • 0,1 кг рису . Він повинен бути вареним.
 • 2 сірникові коробки мотилів .
 • Глина .
 • Чайна ложка меленого коріандру .

Які ароматизатори використовують?

Відомо, що ароматизатори використовуються для підсилення смаку. Його застосовують для багатьох цілей, і одна з них виготовлення прикормки для риби. Самі ароматизатори можуть бути різними, і застосовуватися для різних цілей. Існують наступні ароматизатори:

 1. Коріандр - це речовина, яка широко використовують при лові леща.Ето речовина добре пахне. Його запах різкий. Існує багато рецептів приготування прикормки з використанням коріандру. Перед використанням, що б він, не потер свій аромат його необхідно регулярно заважати.
 2. Насіння кмину. Насіння кмину користуються широкою популярністю. Їх використовують в подрібненому вигляді. Запах насіння кмину притягує подлещиков.
 3. Насіння кропу. У складі також використовується насіння кропу. Щоб додати насіння кропу, їх необхідно подрібнити до порошкового виду. Подрібнений розчин можна додавати в підгодовування. Потрібно додавати в певних кількостях. Як правило, на 1 кг прикормки додається 3-4 чайних ложок подрібненого кропу.
 4. Рідкі ароматизатори. Вони продаються в будь-якому мисливському магазині. Вони продаються з різними запахами. Він може мати абрикосовий, банановий, ванільний, і інші запахи. Такі ароматизатори використовуються тільки в місцях, які неодноразово відвідували рибалки. В диких місцях використовувати ароматизатори такого виду не рекомендується.

Інгредієнти при лові на фідерну снасть


prikormka-na-fider/
Прикормка для фідера

Для того щоб велика риба не спливла з місця, в яке була кинута наживка, потрібні великі фракції фідерної прикормки. Зараз фідерні підгодівлю можна придбати в магазинах. Вона продається в готовому вигляді великими фракціями. Але можна, не купуючи жодних сумішей, приготувати прикормку своїми руками. Для цього потрібно мати:

 1. Кукурудзу.
 2. Горох.
 3. Перловка.
 4. Пшоно.
 5. Можна використовувати живі наживки. Наприклад, мотиль, черв'як.

Що краще вибрати: «магазинну» або виготовлену своїми руками?

Порівнювати магазинні і зроблені своїми руками складно. І у першого, і у другого варіанта є свої переваги і недоліки.

Звичайно, приготувати своїми руками нескладно. Перевагою приготування своїми руками є те, що цей варіант більш вигідний, який не вимагає великих витрат.

До того ж підживлення, приготовлена своїми руками, може зовсім не відрізнятися від покупної. Недоліком є те, що якщо людина готує підгодовування своїми руками вперше, то вона може вийти не настільки ефективною, як в магазині.

Також підгодівлю можна купити вже в готовому вигляді. Перевагою покупних прикормок полягає в надійності. Бувають такі компоненти, які дістати дуже складно. Недоліком є те, що на покупні прикормки будуть потрібні витрати.

Реєстрація