Добавлено:
0

Риболовля - це не вид розваги - це життя! Щорічно вилазки на річку і озера здійснюють тисячі рибалок, які бажають упіймати свій трофей, особливо якщо таким стане - короп.

Щоб процес риболовлі увінчався успіхом, необхідно знати всю інформацію, про такий вид, про приманку і способи лову та тоді успіх забезпечений.

Короп: характеристики і опис

Короп - це найбільш поширений вид риб, який є одомашнений формою свого передка - сазана.

На відміну від сазана , він є откормочной рибою: м'ясистої, активної і швидкозростаючою.

Улюбленою їжею цього водного представника вважаються донні організми: молюски та черв'ячки, хоча все ж слід зазначити, що він всеїдний, так він можна харчуватися дрібними рачками, м'ясом молюсків, паростками очерету і іншим.

Особливістю є те, що його можна без побоювань вирощувати з іншими видами, що не становлять йому конкуренцію в пошуку їжі.

Тіло представника виду покрито гладкою, великою лускою золотисто-бурого кольору, а спина представника має темний колір.

У коропа розрізняють:

 • голову;
 • тулуб;
 • хвіст;
 • плавники.

poimanniy-karp-v-rukah/У хороших умовах така риба може жити досить довго. Окремі особини навіть можуть доживати до півстоліття. Вага середньої рибки коливається в районі 8-9 кг.

Існує кілька видів коропа:

 • Дзеркальний . Має більш велику луску, яка може розташовуватися рядами і ділянками. Особливістю виду вважається розташування луски по спині від голови до хвоста.
 • Лускатий . У такого типу представників тіло вкрите однаковою лускою середнього розміру від голови до хвостової частини.
 • Голий. Такий вид не володіє великою кількістю луски, можна лише знайти поодинокі великі лусочки під плавником, розташованим на спині, у зябер і в інших місцях, оскільки все індивідуально.
 • Декоративний. Таких порід існує на даний момент близько 70, і всі вони неймовірно різні і красиві. Забарвлення може бути різноманітною кольорової палітри. Таких рибок розводять в акваріумах або невеликих руках. Їх головною особливістю є те, що вони відмінно дресируються: їх навіть можна годувати з руки і гладити.
 • Рамчатий або лінійний . Луска у такого виду велика і розташована рівним рядом побоку риби.

Існує підрозділ і на:

 • річкових;
 • ставкових;
 • високоспінних;
 • шірокоспінних.

Місця перебування коропа

Середовищем існування є практично всі водойми, але в малих він відчуває себе набагато впевненіше, ніж в великих. Він вважає за краще жити в стоячій воді в широких і глибоких ділянках.

Влітку, коли вода прогріта променями сонця і теплим повітрям, він виходить на ділянки з плином і на мілководді і мешкає в глибоких зарослих заплавах і в тиховоддя із зворотною течією.

У літні місяці він тримається на досить великій глибині: від 2 до 5 метрів, але кінцева глибина залежить від крутизни дна. Ближче до початку осені, коли стає холодно, він йде на глибину до 10 метрів, а ближче до зими і того глибше.

Головною ознакою присутності представників виду на водоймі служать їх стрибки в воду, що не переплутаєш із стрибками інших риб.

Основні способи лову коропа

Серед основних способів лову такої риби виділяють 3 основних:

 • поплавочная вудка ;
 • короповий монтаж ;
 • фідер

поплавочная вудка

Найбільш простим і вірним методом, є ловля на махову вудку , яка ефективна для спокійних водойм. Такий метод лову відомий вже давно, вудку навіть можна приготувати з підручних засобів.

Якщо вибрано місце з плином або на березі, зарослому травою і деревами, то тоді краще всього підійде штекерна вудка.

 

Матчева вудка також ефективно використовується для лову на видаленні від лінії берега, оскільки завдяки ступору можна фіксувати глибину води. Якщо рибалка проводиться на таку вудку, то необхідно використовувати спеціальні компоненти в якості оснащення , які ефективні для далекого закидання.

короповий монтаж

Така ловля особливо полюбилася в нашій країні, адже вважається, що такий вид риб має свої переваги і особливі звички харчування.

Монтаж - це оснащення для ловлі риби з особливим способом кріплення до волосіні і грузилу.

В переважній більшості, він підбирає бойл з гачком і при цьому, відпливаючи, натягує поводок , і, в свою чергу, фіксоване грузило надає йому сильний опір.

фідер

При такому способі особлива увага приділяється годівниці і монтажу.

Важливо відзначити, що підгодовування в годівниці спірального типу швидко вимивається. Якщо ж підгодовування розрахована на використання опариша або мотиля, то необхідно використовувати закриті годівниці.

Підгодовування а створює в воді вабить для рибки запах і короп, відчувши його, піднімається прямо до фідера.

Слід зазначити, що ловля на фідер - це дуже захоплююче заняття, яке не вимагає великої кількості часу на підготовку, але вимагає певних знань і навичок, адже необхідно знати склади підгодовувань, а також правильний процес їх приготування і тільки в такому випадку процес може увінчатися успіхом .

Підгодовування коропа кукурудзою

kukuruza-dlya-lovli2-300x206/

Підживлення риби таким продуктом, вже протягом кількох століть займає лідируючі позиції в короповій «полюванні». Існує кілька методів підгодовування.

Професіонали використовують ракету годівницю для риболовлі в стоячій водоймі, яка чудово підходить для підгодовування таким продуктом, адже якщо ставок не підгодовувати, то процес буде заздалегідь приречений на провал.

Ракушка являє собою масивну годівницю, в яку втрутиться велика кількість корму. Для її закидання використовуються виключно важкі фідерні вудилища .

За способом використання ракета також унікальна. Важливо! На протязі таку годівницю можна використовувати, оскільки корм не залишиться на дні, а змиється водою.

Існує й інший спосіб підгодовування - вантаж-годівницею . Таким пристосуванням можна підгодовувати рибу в будь-якому місці, правда, в порівнянні з ракетою такої спосіб займе більше часу.

Приблизно 10-20 закидів цілком вистачить для стартового закидання.

Прекрасним способом підгодовування стане радіокерований кораблик , який гарний тим, що за допомогою нього можна завести разом всю підгодовування і навіть оснащення. Таким чином, підгодовування буде більш точним.

Важливо! Оскільки підгодовування проводиться на кукурудзу, то її має бути достатньо, адже він спочатку повинен звикнути до неї.

Переваги і недоліки використання кукурудзи для лову коропа

Серед основних переваг можна виділити наступні:

 • зерна відрізняються захопливою запахом , смаком і кольором;
 • допоможе у розшуку можна приготуватися легко і швидко , адже досить просто зайти в продуктовий магазин. Крім того, запаси такої приманки зберігаються досить довго;
 • доступна вартість продукту робить процес більш привабливим;
 • вона відмінно тримається на гачку і не зісковзує , крім того, дрібна рибка, яка живе у воді, не зможе збити з гачка такий апетитний для них продукт;
 • для ефективності можна додавати різні ароматизатори .

Серед недоліків виділяються наступні:

 • рясний прикорм може швидко наситити рибу і тоді весь процес буде провалений;
 • такі зерна любить не тільки він, тому основну конкуренцію йому може скласти інша риба, наприклад, лящ і т. д.

Яку кукурудзу краще вибрати для лову коропа?

Щоб часу на водоймі увінчалося успіхом, можна використовувати такі варіанти зерен:

 • консервований продукт;
 • відварні качани;
 • молочні недоспелий зерна.

Консервована кукурудза

kukuruza-dlya-lovli-300x199/

Важливо відзначити, що вона найбільш поширена серед рибалок, оскільки вона стоїть абсолютно не дорого, та й того ж її можна довго зберігати.

Навіть якщо рибалки усього світу приступлять до приготування приманки, то результат у всіх буде різний. Пояснюється це тим, що для приготування кожен використовує різноманітні зерна, які різниться за якістю, типу виробника і цінової категорії. Відмінність також полягає в розмірі приманки, її твердості і цілісності.

Все це стосується консервованих баночок, які можна купити в продуктовому магазині.

Крім магазинної консервованої кукурудзи, існує й інша.

Так, в рибальських магазинах продаються особливі зерна, яка призначена саме для риболовлі. У складі міститися спеціальні барвники та ароматизатори, які залучають улов.

зварені качани

Хоч магазини і пропонують широкий асортимент консервованої продукції, все ж деякі рибалки воліють самостійно готувати насадку.

Такому рішенню є прості пояснення: багато рибалок не розраховують на вдалу покупку, а покладаються на власні кулінарні здібності.

Крім того, не всі рибалки залишаються задоволені якістю продукту в банках, адже зерна часто бувають маленькі, переварені, порізані і здавлені. При самостійному ж приготуванні можна зробити відсортовування.

Також такий спосіб істотно заощаджує кошти, адже часом обсяг насадки складає 10-15 літрів.

 

 

Молочні зерна недозрілої кукурудзи

Такі зерна мають смачним запахом і пікантний смак, який так вабить коропа. Насаджується така приманка на гачок, оскільки сиру додавати в суміш не рекомендується.

Як приготувати кукурудзу для риболовлі?

Існує кілька способів приготування зерен:

 • Ферментація кукурудзи;
 • Варена кукурудза.

Перший спосіб приготування займає досить багато часу, адже для приготування ферментованого продукту необхідно чотири доби, тому готувати її слід завчасно, але все-таки слід зазначити, що витрачений час окупиться в процесі.

 

 

Процес відбувається в такий спосіб:

 • зерна замочують на деякий час, а після варяться приблизно 40 хвилин;
 • після закінчення процесу варіння , воду необхідно злити і знову залити сирою водою;
 • в воду треба насипати цукор . Можна додати мед, який буде служити ароматизатором. Після цього в суміш необхідно покласти пекарські дріжджі (1 кг кукурудзи - 10 гр. Дріжджів);
 • все потрібно гарненько збовтати і помістити в сулію.

 • поверх суміші потрібно полити рослинне масло для ліквідації виступу кисню.
 • кухоль бутлі потрібно залишати відкритою.

Процес варіння кукурудзи протікає так:

 • зерна необхідно замочити в звичайній воді або в конопляної заквасці на 1-3 доби.
 • після необхідно варити протягом 30 хвилин - 1 години . За бажанням в воду можна покласти мед.
 • після варіння її потрібно наполягати 1-2 дня . Для додання смаку бажано додати ароматизатори.

Вибір снасті для лову

Вибір снасті - це дуже відповідальний процес, адже саме від них і тільки вже потім від досвіду рибалки залежить кінцевий результат риболовлі.

Важлива увага потрібно приділити вибору:

 • вудилища;
 • котушки;
 • Ліски;
 • гачка;
 • грузила;
 • Поплавця.

lovkya-karpa-na-kukuruzu-300x225/

Вибирати вудилище найкраще в рибальському магазині, причому особливу увагу потрібно приділяти довжині і вазі. Найкраще брати вудилища, які називають "телескопами", оскільки вони підходять і по довжині, і по вазі.

При виборі котушки важливо звертати увагу на її місткість, форму, якість та інші параметри, але важливо особливу увагу приділяти якості виробу, адже саме від нього залежить процес риболовлі.

При виборі волосіні слід приділяти увагу її міцності, адже короп досить сильна риба саме тому волосінь повинна бути міцною на розрив. Найкраще вибирати виріб японських і шведських виробників.

Вибір гачка також простий. Тут необхідно пам'ятати тільки про одне: гачок повинен бути м'яким, але не гнутися, жорстким, але не ламатися.

Вибір грузила також слід здійснювати відповідально. У магазинах представлений величезний асортимент, тому здійснювати вибір важливо, покладаючись тільки на власні уподобання.

Далі, необхідно вибирати поплавець . Поплавок виконує дві найважливіші функції:

 • фіксує наживку;
 • дає сигнал рибалці про те, що рибка спіймана.

Раніше, рибалки власноруч робили поплавці з підручних засобів, сьогодні ж їх у величезному асортименті можна знайти в рибальських магазинах.

Метод волосяної оснастки

Даний метод ідеально підходить для риболовлі на таку рибку. Так, для виготовлення буде потрібно:

 • жилка «плетінка»;
 • гачок;
 • маленька силіконова трубочка;
 • голка;
 • стопор для бойлов.

Процес монтажу:

 • на волосіні потрібно зв'язати невелику петлю;
 • на «плетінку» трубочку протягується цівку гачка;
 • далі, важливо відрегулювати довжину волосся і фіксувати волосінь на гачку;
 • зерно слід проколоти голкою і насадити на петлю, а після зафіксувати стопором для бойлов.

Вибір місця і техніка лову коропа

У ловлі головне - правильно вибрати місце! Саме тому перед тим як їхати на незнайомий водойму, необхідно дізнатися всю інформацію про нього, щоб приїхати і дійсно зловити рибку, а не турбуватися і виїхати тими ж ногами додому.

Якщо місце для риболовлі вибрано, необхідно визначити місце закидання. Так, дуже важливо провести дослідження дна на предмет заглиблень, височин, ям, каменів і корчів. Провести таку дію можна за рахунок ехолота .

 

 

Також потрібно звернути увагу на структуру дна, адже, як відомо, вони не будуть годуватися на замуленому ділянці.

Дослідження дна - це досить відповідальне і копітка заняття, але якщо поставитися до нього відповідально, то ефективність риболовлі себе виправдає в повній мірі.

Риболовля - це пристрасть людей, тому важливо грамотно і якісно підготуватися до її процесу, і тільки тоді вона увінчається успіхом.

Реєстрація