Добавлено:
0

Якщо у рибалок запитати, з чого почалася їхня кар'єра, більшість відповість, що ще в юнацькі роки під час літніх канікул стояли з вудкою на березі найближчого озера або річки, полюючи на красиву, і в той же час хитру рибу, як карась.

Опис і особливості поведінки

Ця риба має круглясту тільцем з високими боками, золотистої або сріблястою забарвленням, знайомої кожному рибалці. На даний момент існує два найпоширеніші види: золотий, у якого переважають округлі форми тіла, і срібний, більш довгастий.

зміст:

Існує помилкова думка, що ловля карася є одним з найбільш простих видів лову, однак, це не так. Ви запитаєте чому? Відповідь проста: карась зустрічається в різних типах водойм, відповідно в різних умовах змінюється його поведінка і характер лову.

lovlya-karasya/

У ставках, де карась домінує, є один недолік, як правило, екземпляри з долоньку - це вже успіх. Якщо у водоймі знаходиться хижак, будучи обережним, карась може досягти трофейних розмірів. Що не любить карась? Так, це холодні річки, в яких швидка течія, проте він легко справляється з цією ситуацією, знаходячи заплави в водах.

zolotoi-karas-300x207/ карась золотий

А тепер докладніше про види карасів:

 • Золотий карась. Стайна риба, в якій уживаються екземпляри різних розмірів. Золотий карась мешкає частіше на заболоченій території, в місцях, де багато лілій або водоростей. Важко цю рибу зустріти в місцях, де є течія. При хороших умовах така риба може досягти трьох кілограмів при довжині 50 сантиметрів. Взимку карась стає менш активним і впадає в сплячку.
 • Срібний карась. Стайна риба, проте в зграї мешкають тільки самки. У період нересту ікра запліднюється самцями золотого карася. Мешкає цей вид в слабопроточних водах, а точніше в великих озерах або водосховищах.

Місце перебування карася

karas-serebranyi-300x152/ карась срібний

 • Дрібні ставки. Малі водойми з малою кормовою базою, де найчастіше незважаючи карася зустріти іншу рибу неможливо. Приклад такого місця, озера, що по весні наповнюються талими водами. На упіймання трофея в такому місці очікувати не варто, рибка розміром з долоню - стандартний розмір для таких ставків. Проте карась буде клювати на будь-які приманки.
 • Водойми. Озера, в яких карась мешкає також з коропом, линем, судаком і окунем. Найчастіше це зарибнені ставки або заплави з хорошою кормовою базою. Адже в таких місцях відбувається природний відбір і виживає найсильніша риба, тут можна сподіватися на піймання гарного екземпляра.
 • Річки. Річки з малим течією або заплави водосховища. На річках карась мешкає в більш затишних місцях, проте в період нересту переміщається по річці вгору. Найчастіше тут можна зловити рибу побільше.

В результаті дуже багато що залежить від місця лову. Для невеликого ставка вистачить і малої махової вудки , а на великих озерах вам нема чого робити без донної снасті або далекого закидання.

Існує величезна кількість снастей для лову карася, розглянемо їх по черзі.

Поплавочная снасть

Один з найбільш поширених способів лову карася. Незважаючи на широке поширення конкурентоспроможних снастей, вудіння на поплавок - один з доступних і легких видів. Розглянемо докладніше, що для цього потрібно:

 • Вудлище повинне бути від 4 до 7 метрів, так як снасть необхідно буде класти в місця, в яких немає водоростей або лілій.
 • Інерційна легка котушка, безинерционку будуть недоречні.
 • Діаметр основної жилки 0,14-0,18 міліметрів, для повідця підійде діаметр 0,08-1 міліметр.
 • Поплавок не більше 4 грам.
 • Гачок №5-6.

 

 

У літній період часто буває, що риба ходить зграями, але не підходить до берега, тоді на допомогу приходить змінна снасть . Основа снасті - ковзний поплавець на вертлюжком від 3 до 10 грамів. Важкі поплавці вибираються спеціально для далекого закидання.

Фідерна снасть

У період нересту або в літній період на великій акваторії карася ловлять на фідер. Це снасть, яка лежить на дні, клювання реєструється кивком чутливої вершинки. Що нам для цього необхідно:

 • Вудлище повинне бути довжиною від 2,8 до 3,3 метра для далекого закидання.
 • Тут не обійтися без безинерціонной котушки 2000.
 • Діаметр волосіні 0,18-0,2 міліметра.
 • Годівниця до 45-50 грам.
 • Підгодовування необхідно підбирати під водойму.
 • Гачок №4-6.

fidernaya-snast/

Головна відмінність фідера від донної снасті - це чутливість даної оснастки. На донку зазвичай вішають дзвіночок, який реагує на клювання, фідерний сигналізатор прогинається при клюванні. Кивки на фідері можна міняти, підібравши потрібний лад для певної риболовлі.

Снасть «Вбивця карасів»

Це оснащення набула широкого поширення серед рибалок аматорів і є неспортивної серед професіоналів цієї справи. Справа в тому, що ця снасть важка і чутливої клювання не буде через те, що рибі потрібно потягнути всю снасть, тому відчувши опір риба просто самоподсечется.

Переваги даної оснастки:

 1. При закиданні підгодовування доставляється трьома пружинами, отже, на підгодовування знадобиться менше часу. Однак не варто забувати, що приманка повинна досягти дна і після почати вимиватися.
 2. Збільшення шансу на клювання в 3 рази досягається використовуючи більше гачків і принад.
 3. Добре відгукуються на снасть і інші коропові види.

Мінуси даної оснастки:

 1. Мала чутливість, через яку складно визначити клювання по кивку вудилища.
 2. Більше гачків, більше шансів, що вони заплутаються між собою або з годівницями. Цей неприємний момент можна обійти, зробивши повідці на гачках мінімальними.
 3. Нераціональність. Цілком достатньо одного гачка з годівницею, і ось снасть вже чутлива.

На закінчення можна сказати, що дана оснащення підійде для любителів, які будуть ловити велику рибу, тому що під час клювання дрібної любитель не побачить момент клювання.

  

Для виготовлення нам знадобиться:

 1. Мононитка діаметром 0,3-0,4 міліметра.
 2. Вантаж з вушком.
 3. Карабін з вертлюжком.
 4. Пружини, всередині яких обов'язково повинні бути трубочки.
 5. Гачки.

Монтуємо снасть:

 1. Кріпимо карабін з вертлюжком до вантажу.
 2. Вертлюжок кріпимо до годівниці волосінню близько десяти сантиметрів, обмежуючи годівницю з двох сторін стопорними вузлами.
 3. Таким же методом пов'язуємо ще 2 пружини.
 4. В кінці робимо поводок з петелькою, використовуючи вузол вісімку .
 5. Прив'язуємо повідці до годівниць.

Ловля карася на макушатнік

Існує 2 варіанти даної лову:

Приманка на гачку

makushatnik-300x225/

Макуху можна застосовувати з насадками, придатними для лову карася. Найчастіше це гранули і черви. Гранули мають безліч ароматів. Найпопулярніші - з запахом анісу, конопель, і солодкі зі смаком полуниці. Багато хто боїться, що при раскісанія гранул гачки оголюються і це злякає рибу. Така ймовірність є, проте вона буде в більшій мірі впливати на дріб'язок, ніж на велику особина.

Ще використовують звичайного гнойового хробака. Вибирати варто кілька штук і великих, адже це допоможе в відсіченні маленької риби. Більша ж риба довго буде обсмоктувати, врешті-решт з'ївши його.

Інші насадки будуть неефективні, і використовувати їх недоцільно.

короповий

В цьому випадку в макусі просвердлюємо неглибокі отвори для гачків. Макуху для цього варіанту варто брати ароматизовану, з запахом ванілі, конопель або полуниці.

Ловля на соску

Розглянемо ще один гучний метод лову, що не поступається фідера.

Для виготовлення нам буде потрібно:

 • Вудилище близько 1,9-2,9 метра, з тестом не більш 45 грам.
 • Безінерційну котушку 3000.
 • Шнур, довжиною 60-70 метрів діаметром 0,3 міліметра.
 • Повідці з плетінки 15-20 сантиметрів.
 • Гачки № 6-10.
 • Соска, зроблена у вигляді пружини.
 • Звичайний дзвіночок.

прикормка

Наповнити соску можна будь кашею, проте краще використовувати мастирку з додаванням в неї трішки кропу і часнику.

Наживку для лову досить складно вгадати, тому необхідно запастися якомога більшою різновидом приманок. Найнеобхідніші: черв'як, опариш , мотиль, перловка , тісто, кукурудза , пінопласт.

 

Зарядивши соску всім необхідним, вибираємо місце закидання. Найоптимальнішим місцем буде перепад глибин, зарості, бровки. Закинувши снасть, корм почне порошити. Виявивши ласощі, риба буде затягувати підгодовування і тим самим засічеться за гачок.

Пружина для лову карася

pruzhina-dlya-karasya/

Ще одна з популярних снастей в народі отримала назву пружина. Розглянемо її детальніше. Почнемо з того, що вона являє собою донну снасть, що складається з годівниці, в яку запихають кашу. Перевагою цієї оснастки є те, що гачки завжди знаходяться поблизу від кормового плями.

Пружини можна розбити по:

 1. Розміром : бувають маленькі і великі.
 2. Формі : грушоподібні, циліндричні, конусні.
 3. Наявність вантажу або без нього.

Види снастей з пружиною:

 • Самопідсікається - в даній оснащенні вантаж йде разом з пружиною.
 • Рухається - яка вимагає підсічки.

Гумка для лову карася

Дана снасть - це не що інше, як щільна гума, на кінці якої важке грузило. Зазвичай довжина гумки близько 10 метрів. Вона кріпиться до волосіні, на якій розміщено від 3-10 гачків з поводками. Зручність цієї снасті в тому, що вона закидається на початку риболовлі і змотується при завершенні.

rezinka-dlya-karasya/

Гачки на донці ставляться на відстані 15-25 сантиметрів, що дозволяє зробити облов різних глибин. Для кращого клювання до волосіні можна прикріпити невелику годівницю. Поклевку бачимо по сторожку або за бажанням можна повісити невеликий дзвіночок. Незручність при лові може доставляти заплутування гачків.

Ще може зіпсувати настрій витягування гумки, так як дно часом буває замулене, і вантаж просто складно витягнути, і найчастіше доводиться обривати вантаж і відповідно вкорочувати і пошкоджувати гумку. Щоб уникнути цього до вантажу варто прив'язати окрему міцну волосінь у вигляді страхувальної. І при закінченні риболовлі витягати нема за гумку, а за нейтральну волосінь.

Яку приманку вибрати?

nazhivka-dlya-karasya/

Що тільки не придумають, щоб риба клювала. Існує величезна кількість насадок для лову карася. Починаючи з рослинних і закінчуючи тваринами наживками. При виборі приманки слід враховувати час лову, будь то літо чи весна, особливості водойми і т.д.

Тварини види наживки

 • Черв'як. Черви, мабуть, одна з найпопулярніших і дешевих наживок для ловлі карасів. Існують гнойові і дощові черв'яки. Гнойові краще поводяться на гачку. У весняний період, коли риба хапає все, гнойовий черв'як повинен бути у будь-якого рибалки, так як в цей час на нього може клюнути солідний трофей.
 • Мотиль. Гарний для тих водойм, в яких мешкає переважно карась, адже мотилем цікавляться і інші види, наприклад: плотва . Є в ньому і плюси особливо ранньою весною при перших виїздах. Також його використовують для підсадки.
 • Опариші. Істотний недолік опариша, це те, що він погано тримається на гачку. Однак якщо в підгодовування його використовували як один з компонентів, значить, рибалка буде уловистою. Не варто також забувати, що це найкраща наживка в весняний період.

Рослинні види наживки

perlovka-300x222/

При нагріванні води карась починає охочіше брати на рослинні насадки. Давайте розглянемо деякі з них.

 • Манка . Дуже добре себе зарекомендувала в літній період, коли карася важко чимось здивувати. Після замішування манки і додавання в неїароматизатора наноситься вона або поличкою або скочується в кульки.
 • Пластівці геркулесу. Для цього нам буде потрібно сухий геркулес, який заливаємо водою з водойми. Потім додаємо трохи сухих і перемішаємо. Для запаху варто додати мелену макуху.
 • Перловка. Перловку досить засипати в термос і залити окропом хвилин на 45-50, після, слив воду, можна посипати меленою макухою.
 • Рослинні насадки. Консервована кукурудза застосовується для далеких закидів. Використовувати кукурудзу варто не раніше, ніж вода прогріється на 18 градусів.
 • Штучні насадки. З'явилися зовсім недавно і вже завоювали успіх. Розповім про пуфиках. Найчастіше користуюся двома смаками: медовим і часниковим. Після першої риболовлі засмутився через те, що вони часто злітали з гачка .. Поговоривши з одним, він відкрив секрет що перед надяганням на гачок пуфики варто покласти в підгодовування, за рахунок цього вони стають м'якими і не ламаються при нанизуванні.
 • Хліб. Скачувати шматочки хліба в кульки - це класика. Для аромату слід в м'якуш додати часник або кріп.
 • Пшениця. Рецепт пшениці трохи незвичайний, полягає він у наступному: пшениця заливається водою, і чекаємо близько двох тижнів, після вона розбухає і міцно тримається на гачку, а риба буде без розуму від такої наживки.
 • Пінопласт. Добре показав себе на водоймах з змуленим дном, не даючи гачка, зануриться в мул.

Правила прикормки карася

prikormka-karasya-300x225/

Для початку варто зрозуміти, що будь-якого золотого рецепта тут немає. Найчастіше доводиться дивитися у кого-то і трохи допрацьовувати на свій розсуд. Почнемо з того, що в підгодовування повинна бути основа, найчастіше це суха суміш. Наповнювач. Починаючи від порубаних черв'яків і опаришів до перловки і кукурудзи, закінчуючи ароматизаторами, яких на ринку величезна кількість.

Слід розділити прикормочний сезон на етапи:

весна

Весна ділиться до і після нересту. Застосовувати підгодовування поки вода непрозора недоцільно або в дуже малому обсязі. Підживлення оновлювати не частіше, ніж раз на годину. Обов'язкова складова - наживка, на яку ловлять.

Отнерестятся карась переходить в активну фазу, і підгодовування необхідна, для того щоб він стояв на місці. У наповнювач повинен входити порубаний черв'як, придавлений мотиль або опариш. Підкормові кулі варто підкидати кожні 10-15 хвилин.

літо

В цей час, карась переходить на рослинну їжу, відповідно в ролі наповнювачів виступають різні каші. Найпопулярніша - це пшенка. Вона хороша тим, що привертає рибу, але цієї прикормки їй мало. Обов'язково потрібно використовувати ароматизатори. Прикормка відбувається за таким планом: до початку лову використовують половину суміші, потім кожні 20-30 хвилин підкидають по парі куль.

осінь

У цей період карась знову віддає перевагу продукти рослинного походження і відноситься до підгодовування так само, як і навесні.

Підводячи підсумки, хочеться ще раз згадати про таку красивою і сильною рибі карась. Розібравши всі методи лову, повадки, переглянувши велику кількість наживок, залишається тільки побажати гарної погоди, великих трофеїв і хорошій компанії на рибалці.

Реєстрація