Добавлено:
0

Риболовля - це дуже цікавий і цікавий процес, а особливо якщо риба ловиться, ви зможете насолоджуватися не тільки процесом, але також і вашим чудовим уловом. Для цього кожному виду потрібно приготувати свою наживку, і ви обов'язково принесете додому великий улов.

na-chto-loviat-karasya/

Основні види і їх характеристики

Є два основних види, які відрізняються зовнішнім виглядом і своїми особливостями. Вони не тільки живуть в різних водоймах, але також і клювати будуть на різні приманки.

А саме:

zolotoi-karas/

Золотий карась має дуже хороший імунітет і може уживатися навіть у найскладніших для життя риби водоймах. Перший вид - це «круглий» золотий. Золотий, як і звичайний, має практично характерні їм розміри тіла. Якщо говорити про розміри такої рибини, тоді варто зауважити, що вона буде мати довжину тіла близько сорока п'яти сентиментів. Вага золотого карася може досягати до трьох кілограм, але це більше виняток, ніж правило. Як правило, вага такої одиниці складе півкілограма. Відрізняють характеристиками золотий риби є:

  • Основна характеристика, яку видно навіть неозброєним поглядом, це колір. Луска риби має гарний світло жовтий колір, який трохи нагадує золото. Тому даний підвид карася і називається золотим.
  • У золотого, на відміну від срібного, відрізняється кількість зябрових тичинок. Воно становить від двадцяти трьох до тридцяти трьох штук.
  • Тіло золотого має в певному сенсі округле тіло і широку спину, тому його називають круглим.
  • Колір спини відрізняється від загального кольору. Як вже говорилося, заснована частина риби має жовто-золотистий колір, а ось спина коричнева і з деяким відливом зеленого.
  • Бока насичено жовті, деякі риби можуть мати навіть червоний колір.
  • Плавці мають червонуватий відтінок.

karas-serebranyi/

   Дана риба може прожити навіть до десяти років, людям зустрічалися особини, які могли навіть прожити дванадцять. Але дана риба виловлюється, і у неї практично немає можливості дожити до такого віку.

Другий вид - срібний з довгастим тілом.

  Другий вид - це срібний, який має довгасте тіло. Це дуже популярний вид, який дуже просто знайти в водоймах нашої країни. Дана риба дуже поширена і популярна серед рибалок. Основна маса карасів не тільки через своїх особливостей, але також і через те, що на них досить часто проводитись полювання, сягають не дуже великих розмірів. Середня довжина тіла такої риби може скласти близько сорока сентиментів, вага може досягти до двох кілограм, але основна маса має вагу близько півкілограма. Крім ваги срібний карась має деякі характерні тільки їм особливості:
  • Має досить щільну луску срібного кольору, деякі особини можуть мати більш цікавий зеленуватий відтінок.
  • Саме тіло даної рибини має досить довгасте тільце.
  • Риба має переходи в кольорі по тілу, живіт має більш золотистий відтінок, а ось спина може бути темніше, іноді навіть коричневого кольору.
  • Перші промені на спині і животі мають досить жорсткі шипи. Всі інші частини плавників більш м'які і не мають ні гострих кінців, ні зазубрин.

Місця проживання

Карась - риба некапризна, тому може мешкати в самих різних прісних водоймах. Для харчування йому не потрібно нічого особливого, тому вона часто використовується в промислових цілях, і вирощується у великих кількостях.

Невеликі водойми

Основна середовище проживання - це теплі і стоячі води. Вони можуть змиритися з поганою і застояної водою і сидіти в заростях. Якщо говорити про золотистий, ця риба буде шукати проточні води і навіть гучні річки. Але ось срібний карась буде нормально уживатися в невеликих озерах, дрібних річках і ставах. Якщо риба матиме вибір місця проживання, тоді буде шукати невеликі і тихі затоки річок. Ця риба не любить перебувати в проточних річках. Якщо це річка, то її глибина не повинна бути великою, а низ - зарослий травою.

Практично у всіх спокійних водоймах, де може жити риба, живе карась. Звичайно, кількість його може бути саме різне, але він все ж тут знаходиться. Особливістю невеликих водойм є той факт, що карасі тут набагато швидше розвиваються і можуть перебувати у великій кількості. Найзручніше і комфортне місце для них - це тиха і спокійна вода.

В таких умовах дана риба може перебувати в невеликих вибоїнах, які трохи заповнені водою і в них пережити певний період часу. Присутність їх практично у всіх водоймах країни може пояснюватися тим фактом, що невеликі ікринки риби можуть переносити птиці на своїх пір'ї.

Водойми, в яких карась уживається з декількома іншими видами риб

Вона не любить проточних вод і може спокійно жити з великою кількістю інших риб в невеликих водоймах. Це для них дуже зручне і комфортне місце. Другий варіант, де вона може нормально себе почувати, це невеликі річки, які мають глибину не більше півтора метра, а низ цієї річки заріс травою і очеретом. Якщо ж річка дуже швидка, то карась буде шукати або мілководді, або невеликі затоки, де зможе нормально розміститися.

Річки з слабовираженним плином

Якщо розглядати річки з незначним і слабкою течією, то в них також можна знайти карася. Він буде перебувати в невеликих затоках або на глибині ховатися в траві і корінні очерету. Така вода зручна і велике значення має хороша рослинність.

 

В який сезон краще ловити

Карась - це універсальна і дуже звична риба для наших водойм. А з огляду на той факт, що вона може нормально себе почувати в невеликих водоймах і навіть брудній воді, робить її ідеальною для аматорської риболовлі. Але також варто враховувати моменти, коли краще всього ловити таку рибку.

Весна

Завдяки тому, що дана риба знаходиться у багатьох водоймах, її досить просто ловити. Особливо це стосується закритого водойми, де риба не має достатньої кількості їжі та її ніхто не підгодовує, вона буде добре клювати.

Але все ж варто звернути увагу на особливості риболовлі навесні:

 • На початку весни він дуже спокійний і практично не реагує на прикорму, для того щоб він почав шукати собі їжу і почав клювати прикорм, необхідно закидати якомога ближче до місця його розміщення взимку.
 • Знайти місце, де зграя зимує досить складно і на це треба витратити деякий час.
 • Знайти розташування можна за допомогою штекерного вудилища , особливо з огляду на той факт, то взимку дана риба ховається якомога глибше в корені рослин або заривається в землю.
 • Шукати місце проживання карася навесні слід рано вранці.

Літо

Ловля карася влітку кардинально відрізняється від весняної риболовлі: влітку карась досить активний і може нормально реагувати на наживку і йти на крячок.

Для активної риболовлі та гарного улову варто звернути увагу на такі особливості:

 • У літній період часу карась дуже активно харчується планктоном, тому може перебувати на поверхні водойм.
 • Для хорошого клювання варто приманити ближче, це можна зробити за допомогою прикорму.
 • Зверніть увагу на те, що якщо ви будете приходити на рибне місце не один раз, тоді не шкодуйте прикорму і кожен раз будете мати досить хороший улов.
 • Влітку, варто віддавати перевагу рослинним приманок.
 • Добре для літнього лову підійде горох , бовтанки їх перловки або манної каші.
 • У зв'язку з тим, що карась дуже сильно любить ховатися в очереті, не варто використовувати мережі, кращим варіантом стане звичайна вудка .

Ловля влітку може бути дуже захоплюючою і приносити хороший улов кожен раз, коли ви будете приходити на риболовлю.

Снасті для лову: класифікація

Лов фідера

Говорячи про фідерної риболовлі, варто зауважити, що дані снасті практично не призначені для лову карася.

Причиною цього є:

 • Фідер призначений для риболовлі в проточній воді, а карась в більшості випадків живе в стоячій воді.
 • Для фідера зручно використовувати чисте дно, а карась намагається ховатися на дні і в очереті.
 • Фидерная рибалка незручна навіть при використанні її при незначній кількості трави на дні.

 

 

На поплавкову вудку

Ловля на поплавкову вудку дуже зручно і, мабуть, один з найкращих варіантів.

Це зручно з кількох причин:

 • Поплавок в основному тримає практично всю вудку на поверхні водойми і дозволить їй заплутатися.
 • Карась, прекрасно відчуває себе в очереті, може бути спійманий на таку вудку.
 • Проводиться попередній прикорм для залучення риби в дану частину водойми.

 

На пружину

Пружина - це досить простий і зручний метод упіймання карася. Свою популярність даний вид придбав завдяки простоті і надійності. Але головна причина такої популярності - це великі влови на снасть.

 

 

На гумку

Використання гумки при ловлі карася досить зручний і простий метод. Основною причиною є можливість використовувати одночасно кілька найрізноманітніших гачків і деяку кількість наживки. Гачки на гумці можуть размічатися автономно один від одного, що дає можливість не витягати її кожен раз після клювання.

 

 

Що являє собою снасть

Вбивці карасів - це спеціальна снасть, яка створена за типом фідера. При риболовлі з такою снастю не буде чути клювання кожен раз, для цього потрібна або хороша рибина, або велика їх кількість. Риба повинна зрушити снасть для того, щоб було видно поталу.

Інструкція виготовлення

Для створення снасті вам знадобиться невеликий відрізок від шнурівки розміром близько сорока сантиметрів. На кінець мотузки необхідно причепити грузило, вага якого повинен бути не дуже великий і, звичайно ж, чіпляємо до годівниці . Вони повинні знаходитися на порядок вище грузила в кількості три штуки.

Тактика лову

 • Ловити можна відразу на всі годівниці.
 • Імовірність улову буде набагато більше.

Така снасть дозволить не рухати жилку, коли риба вже є на гачку.

 

 

Типи приманок

 • Рослинні. Серед рослинних приманок для карася дуже популярні різноманітні бовтанки, які можна просто приготувати з домашньої кашею. А також просто проварена каша. Такий приманкою може стати кукурудза , манка, горох і навіть картопля.
 • Тварини. Тваринна приманка для карася може бути така як різні черв'яки і копано. Крім того, можна використовувати найрізноманітніші личинки.

Переваги «магазинної» прикормки

Магазинна прикормка карася виготовляється спеціальними методами і дає можливість залучити більше риби. Причиною цього є можливість використовувати найрізноманітніші ароматичні препарати, які не можуть бути використані вдома. Такі препарати набагато більше приваблюють рибу.

 • Універсальність. Купуючи підгодовування в магазині, їх можна використовувати для безлічі риб, так як аромати для їх виготовлення вибирають універсальні, і вона може привертати увагу всіх риб, які є у водоймі.
 • Хороша водопоглинання і певна крихкість. Куплена в магазині прикормка буде добре вбирати воду і при цьому значно збільшитися в розмірі. Це дозволить отримати більше готового продукту такого як їжа для риби.
 • Економія часу. Ну і звичайно не варто забувати про те, що в магазині придбати прикорм набагато простіше, ніж приготувати її самостійно.

Рецепт приготування прикормки самостійно

Приготувати підгодовування для карася в домашніх умовах дуже просто. Одним з таких варіантів є бовтанка з манки , яка буде використовуватися як наживка і як підгодовування. Для цього вам необхідно ввечері запарити манну крупу гарячою водою в пропорції один до одного і замотати її в теплий рушник. Якщо у вас можливість, можете додати фруктовий ароматизатор . На наступний ранок ви можете використовувати даний продукт.

Реєстрація