Добавлено:
0

Секрети риболовлі на спінінг

Рибна ловля за допомогою спінінга придбала масовість на початку двадцятого століття. На думку початківців рибалок, проста комплектація і конструкція спінінга не здатна викликати труднощів на березі водойми. Однак, з досвіду бувалих рибалок, можна зробити зовсім інший висновок: рибалка на спінінг - це складний процес, вдало освоїти який, можна лише знаючи певні секрети.


kak-pravilno-namotat-lesku-na-katuwku-spinninga/

Як правильно намотати жилку на котушку спінінга?

Неправильно намотавши жилку на котушку свого спінінга , ви малюєте залишитися без улову. У ситуації, коли жилка намотана неправильно, котушка буде працювати погано, далеко і точно закинути снасті ви не зможете, та й не виключений варіант виникнення «бороди».

Щоб всього цього уникнути, необхідно дотримуватися наступних рекомендацій:

 1. Закріпити котушку на спінінгу . Для якісної намотування жилки котушки повинна бути закріплена перед початком намотування, а не навпаки.
 2. Тримаючи бобіну жилки в руках вільний кінець пропускаємо через найменше кільце вудилища. Дотримуючись послідовність жилка повинна пройти через всі кільця і досягти шпулі.
 3. Правильна намотування жилки повинна здійснюватися при певному опорі, щоб уникнути перекручування волосіні. Опір повинен бути помірне. Для цієї процедури краще всього скористатися допомогою одного або родича. Зробити це можна і самому, протягнувши в бобіну олівець, створіть опір ногами.
Порада: для створення опору не рекомендується використовувати ємність з водою, не можна перед намотуванням опускати волосінь в воду - це призведе до сильного перекручування
 1. Намотуємо жилку. Жилка за допомогою вузла (вузол робиться якомога менше) кріпитися до шпулі. Бобіна утримується тим чи іншим способом. Жилка намотується плавно без ривків на повільних оборотах котушки. Під час намотування зупинятися не можна, будь-яка зупинка може в подальшому призвести до утворення петлі.
 2. Заключний етап. Намотуємо жилку до упору, після чого закриваємо дужку.
Порада: закінчивши риболовлю, закиньте спінінг, після чого, утримуючи вудилище вертикально, повільно Змотайте жилку

Моделі котушок і типи намотування на них жилок

Перед тим, як визначиться з котушкою, ви повинні знати які котушки існують взагалі.

На сьогоднішній день можна зустріти наступні моделі котушок:

 • безінерційна котушка, може бути з відкритою шпулею або закритою;
 • інерційні котушки - проводочна;
 • інерційні котушки - мультиплікатори.

Поділ котушок можна продовжити на типи за способом лову риби

Порада: для початківця рибалки найкраще використовувати котушку вміщає 100 метрів жилок (діаметр 0,2-0,3 мм) і наділеною шпулькою з розміром в 2000-3000

Сьогодні рибалки використовують різні типи намотування жилок, а саме:

 • намотування пряма циліндрична;
 • намотування пряма конусна;
 • намотування зворотна конусная.

Кращий варіант для початківця рибалки - це безінерційна котушка

Безінерційна котушка - це ідеальний варіант не тільки для рибного лову на спінінг, але і для новачка в цій справі.

Вона може бути 3-х видів:

 1. Закрита - є захисний ковпак.
 2. Відкрита - шпуля відкрита.
 3. Напівзакрита - шпуля закрита наполовину.

Конусность намотування в безинерціонной котушці

У більшості випадків на безінерційних котушках передбачено регулювання конусности під час намотування жилки. Регулювання здійснюється за допомогою спеціальних шайб, які встановлені під шпулю на вісь. Шайби дозволяють виробляти намотування від прямого конуса до зворотного.


kak-pravilno-namotat-lesku-na-katuwku-spinninga/

Для риболовлі, яка виконується з використанням ривкових приманок, намотування жилки виконується зворотним конусом (шайба забирається повністю або замінюється на меншу за розміром).

При такій намотуванні, ви трохи втратите в дальності закидання, але забезпечите безпеку скидання петель.

Порада: найпопулярнішими безінерційний котушками вважаються котушки торгових марок: Shimano, Daiwa, Dragon

Мультиплікаторна котушка

Даний вид котушки може використовуватися практично з усіма снастями. На практиці доведено, що витрачені на котушку кошти повністю виправдовуються. В основному мультіплікаторних котушки використовуються для лову великої риби, це викликано тим, що їх механізм здатний витримати закид важкою приманки.

Сучасна мультиплікаторна котушка може бути наділена тим чи іншим способом гальмування, а саме:

 • механічний спосіб;
 • магнітне гальмування;
 • цифровий спосіб гальмування.

Кожен спосіб цікавий по-своєму, наприклад, для механічного гальмування необхідно розкрутити котушку і вручну встановити межу. Для магнітного використовується важіль із зовнішнього боку, за допомогою якого і встановлюється режим гальмування, цифровий гальмо працює від спеціального чіпа.

Порада: для початківців рибалок ідеальним варіантом стане мультиплікаторна котушка з цифровим гальмом, хоча вона і коштує дорого

Закрита котушка


kak-pravilno-namotat-lesku-na-katuwku-spinninga/

Закриті котушки безинерціонной моделі сконструйовані таким способом, щоб максимально полегшити виконання закидання і знизити заплутування волосіні в момент рибного лову.

Для досягнення цих позитивних якостей були втрачені інші, а саме:

 • в зв'язку з тим, що в котушці присутня велика кількість деталей, дальній кидок зробити важко також рибалка не відчуває натяжка волосіні в процесі підмотки;
 • в процесі риболовлі з використанням цієї котушки жилку ставати шорсткою через численного тертя об внутрішні деталі.

Для зменшення цих недоліків в дорогих котушках використовуються напрямні для жилки, виготовлені виключно з якісного металу.

Бекінгем, що це?

Бекінгем в рибній ловлі - це шнур для подовження. Він є тією ланкою, яка стоїть між котушкою і основним шнуром. При рибної ловлі спінінгом як Бекінгем можна використовувати жилку або нитку.

Що краще використовувати для Бекінгем - жилку або нитку?

Що вибрати в якості Бекінгем жилку або нитку вирішувати тільки вам, головне не можна використовувати нитки х / б (швидко згниє) використовувати необхідно тільки 100% синтетику. Істотної різниці між двома вихідними матеріалами не існує.

Тут головне прослідкувати, щоб діаметр підмотки був або меншого діаметру або однакового з основним шнуром. Через це буде залежати, як рівно ляже основний шнур в котушці.

Як визначити, яка кількість жилки знадобиться для підмотки?

Для визначення цього показника у досвідчених рибалок існує проста методика:

 • на шпулю обраної вами котушки намотується то кількість жилки, яке вам необхідно для рибного лову, проте край намотування не повинен доходити бортика шпулі 2-4 міліметра. На це кількість жилки, поверх наметовому Бекінгем (волосінь або синтетичну нитку). Та кількість, яке вміститися на шпулю і становитиме той показник, який вам необхідний.
Порада: для лову риби за допомогою спінінга необхідно використовувати тільки якісну жилку. Сьогодні великою популярністю користуються торгові марки: Sufix, Invisiline, Clear

Правила зберігання жилки в котушці

У тому випадку, якщо неправильно підходити до зберігання жилки в міжсезонний період і після кожної риболовлі, тоді ви ризикуєте отримати неприємний сюрприз в самий невідповідний момент. На березі водойми при лові риби жилка може порватися.

Для запобігання цьому рекомендується виконати наступну дію:

 • просушити жилку - для цього основна волосінь розмотується з котушки на підлогу для повного висихання. Після цього жилку намотується назад, але не забувайте створювати невелике навантаження. Після кожної рибалки немає необхідності розмотувати всю жилку, досить буде того відрізка, який використовувався для риболовлі.

Додаткові корисні поради

 • Для лову щуки необхідно запастися надійної оснащенням. Для цього постарайтеся придбати якісний спінінг. Ідеальним варіантом буде спінінг з високомодульного карбону з довжиною вудилища не менше 2,5 метра. Жилка краще плетена, ніж монофільна.
 • В якості приманки найкраще використовувати блешні. З ними легко звертатися і вони збільшують шанси затримання заповітної риби.
 • Для початківців рибалок найкраще використовувати в якості приманки воблер. Він сам створює гру в воді, це не вимагає від новачка навичок професіонала в витонченої проводці.
 • Закидати спінінг необхідно в місця ймовірних стоянок хижака, а не просто в водну гладь.
Реєстрація