Добавлено:
0

Ловля на поплавок - один з найбільш популярних видів риболовлі. Деякі країни навіть організовують змагання серед рибалок-поплавочников.


lovlya-na-poplavok-na-techenii/

З якими ж труднощами доведеться зустрітися?

Ось тільки основні з них:

 • Поплавок весь час відносить за течією вниз.
 • Поплавок лягає під гострим кутом до поверхні води і це ускладнює контроль за ним.
 • Нестійкість поплавка, причина якої - парусність наживки і оснастки на течії. Створюється оманливе відчуття клювання.

Поплавці

Поплавок - це основний фактор, від якого залежить успіх рибалки.


lovlya-na-poplavok-na-techenii-2/

Для вудіння в рухаємося воді промисловість випускає спеціальні поплавки. Тіло такого поплавця є широкою фігуру, що має дві точки фіксації.

Ця частина поплавця виконує керуючу щодо проводки функцію. А функцію перенесення центру ваги поплавка вниз здійснює дуже тонкий металевий кіль.Ето пристосування багато в чому мінімізує вплив течії на характер дій поплавка.

Досить часто поплавці, орієнтовані на ловлю на річці з плином, мають форму «груша» або «яйце».

Залежно від форми і призначення у них різне:

 • Поплавок «Груша» призначений для риболовлі на глибоководні види риб.
 • Поплавок «Яйце» - для лову риби, які при клюванні підтягують насадку і для здійснення далеких закидів.
 • Особливий вид поплавців - плоскі поплавки . Їх застосовують коли потрібно зупинити гачок на дні при сильному русі води.

Спортивні поплавці

Мрія будь-якого рибалки - універсальний поплавок, на всі випадки рибальського життя. Але таких не буває. Правда, є компромісні варіанти. До таких належать спортивні поплавці. Вся їх унікальність вкладається у формулу: висока чутливість і низький центр ваги, що забезпечує стабільність поплавка.

Складається поплавок з основного тіла, кембрика і верхнього колечка, антени і кіля. Закріпити на жилку поплавок допоможе верхнє кільце і кембрік, розташований на кілі.

Основний принцип роботи поплавка: при зміні положення верхнього колечка змінюється кут його вертикальної осі. Це дозволяє успішно застосовувати спортивні поплавці на течіях різної сили.

Плоскі поплавки

Інший спеціалізований поплавок - так званий «плоский» поплавок. Тіло поплавця зроблено у вигляді плоского диска, крапельки або має іншу форму. Особливість цієї конструкції - похилий кіль.

Таке його положення надає можливість компенсувати нахил поплавка при знаходженні в рухомій воді. Сам поплавок завжди знаходиться ребром до напрямку течії, що мінімізує силу течії.

Як погрузити поплавок при течії?

Одного вантажу для снасті, призначеної для поплавковою риболовлі, буде недостатньо: снасть матиме слабку провідність, як результат - зачепи. Потрібна огрузка декількома вантажами.

Залежно від способів риболовлі, можна зупинитися на одному з трьох варіантів огрузки плоского поплавця:

 1. Якщо необхідно притримувати наживку на одному місці або робити короткі проводки. Один з важків обов'язково повинен знаходитися на дні водойми. Вище неї на відстані 3-5 см - дві дробинки №3 і грузило, що не дає оснащенні плутатися, на відстані 25 см - основна огрузка, що містить 90% всього вантажу.
 2. При проводці з короткими зупинками. Одна дробинка, що містить 10% всього вантажу, лежить на дні. Вище, на відстанях 25-30 см і 40-50 см від вантажу на дні - по одній дробинки №5. Ще вище на 15-20 см - основний огруз, на який припадає 80% всієї ваги.
 3. При лові ляща, коли необхідна максимальна стійкість, але при зниженні чутливості. Одна дробинка лежить на дні. Основний огруз, що містить 90% всього вантажу - на відстані 5 см вище. Але при такій схемі огруза не можна робити проводок.

Поплавок для лову Cralusso Bolo

Бувалі рибалки кажуть, що завдяки поплавця Cralusso Bolo, винайденому угорським рибалкою-спортсменом Каролі Кралік, поплавочная ловля знайшла новий поштовх до розвитку.


lovlya-na-poplavok-na-techenii-3/

Серед прихильників риболовлі з цим поплавком і рибалки-любителі, і заслужені рибалки-спортсмени.

У 2003 році на чемпіонаті світу з риболовного спорту команда Угорщини здобула приголомшливу перемогу.

Першопричиною успіху стали новітні поплавці Cralusso Bolo або Торпеда, на які і зробили ставку угорці. Зробили - і виграли. А на поплавки посипалися замовлення.

Поплавок Торпеда поводиться абсолютно стабільно при будь-якій течії. Діапазон огрузов поплавців - від 0,5 до 40 м

Використовувати поплавці можна на будь-яких річках і каналах. Кращий метод роботи з «Торпедо» - зупинка поплавка в підгодованої точці, повільна або ступінчаста проводка.

Для поплавка винайдений і функціональний пелюстка, який встановлюють на верхню частину поплавця. Пелюстка робить поплавок ще більш стабільним.

При зупинці оснастки в одній точці тепер не потрібно заводити вершинку під воду, пелюстка допоможе занурення поплавка і без цього маневру. Сам поплавок кріпиться на жилку так, щоб вона не стосувалася його корпусу.

Саморобні плоскі поплавки

Захоплені риболовлею і дуже майстрові рибалки мають свій варіант плоского поплавця типу Бабл.

Такий поплавок відмінно працює з маховою або штекерной вудкою і нескладний у виготовленні:

 1. Для виготовлення тіла поплавця можна взяти будівельний матеріал - екструдований пінополістирол або бальзам. За допомогою ножа сформуйте потрібну товщину заготовок (від 7 до 13 мм).
 2. Нанесіть на ці заготовки контури майбутніх поплавців, використовуючи при цьому наявні у вас картонні шаблони. Якщо у вас таких немає, відшукайте їх в інтернет-мережах.
 3. Ножем обріжте фігуру по контуру, залишивши на припуски 2-3 мм.
 4. Дрібним наждаком округлятимете краю заготовки, надавши їй потрібну форму.
 5. Для виготовлення кіля можна використовувати бамбук або дріт діаметром 0,7-1,0 мм. Антену можна зробити з того ж матеріалу.
 6. Гостро відточеною спицею проколіть тіло на глибину не менше 2 см і за допомогою клею закріпіть стрижень-антену. Обов'язкова в цьому випадку додаткова точка кріплення. Дріт з канцелярської скріпки вклейте в тіло поплавця перпендикулярно кілю.
 7. Забарвлення поплавка не обов'язкова, над водою буде виглядати тільки стріла кіля. А ось антени слід подарувати яскравий колір. Допоможе в цьому термозбіжна трубка будь-якого кольору.

Поплавці готові.

Поплавці для лову на слабкій течії

Для такого виду риболовлі бувалий рибалка застосує поплавок на 4-8 г навантаження. 10 см повідця повинні знаходяться на дні. Вище, з діапазоном приблизно 10 см, розташовуються три легкі дробинки, що впливають на швидкість опускання наживки.

Масивні дробинки розташовані у верхній частині повідця. Укомплектований таким чином поводок, дає можливість опускатися наживки на дно повільно і не лякати при цьому рибу. На таку наживку добре йде язь, краснопірка, плотва.

Поплавці для лову на середній течії

Вантажопідйомність поплавка для такої риболовлі повинна бути побільше - 6-20 м Повідець потрібен в 60-150 см і більша його частина повинна лежати на дні. Масивну дріб потрібно змістити ближче до повідця, а між дрібними дробинками відстань повинна бути до 10 см.

При ловлі вудлище потрібно направляти так, щоб наживка плином ставилася вперед від поплавка. Таке оснащення не дасть поплавця лягти на воду і наживка досить швидко опуститься на дно, не давши течією можливості віднести її.

Поплавці для лову на сильній течії

Такий вид риболовлі дуже ускладнений тим, що наживка швидко зноситься плином річки. Рибаку доводиться притримувати жилку на шпулі. Поплавок теж повинен мати можливість утримувати вантаж в 8-40 м Повідець залиште досить довгим - близько 2 м, він майже весь повинен лежати на дні.

Вантаж зрушуємо вниз до повідця, дробинки зміщуємо, щоб вони знаходилися поруч. При такій конструкції оснастки наживку зносить не так швидко, але рибалці все-таки доведеться притримувати жилку.

Ловля на ковзний поплавець на течії


lovlya-na-poplavok-na-techenii-4/
Виготовлення ковзної поплавковою снасті Включає в себе кілька етапів:

 1. Котушка стандартним чином кріпиться до вудилища.
 2. Один кінець основної жилку від вершинки вудилища проводиться через всі кільця і закріплюється на шпулі котушки.
 3. Близько 100 метрів жилку щільно намотується на котушку.
 4. На інший край жилку надівається гумовий або силіконовий стопор ковзної оснащення і закріплюється на відстані 1 метр від кінця.
 5. Тепер надягаємо ковзний вантаж і піднімаємо його до верхнього стопору.
 6. З іншого боку від вантажу, з боку поплавця і на відстані 0,7 м від верхнього стопора, вантаж фіксується нижнім стопором і набором вантажів для течії.
 7. На кінці жилку зав'язуємо петлю для приєднання повідка.

Ловля на водоналивний поплавок

Водоналивний поплавок - це прозора куля з двома кріпленнями і двома отворами всередині кулі. Через ці отвори поплавок заповнюється водою. Від кількості води всередині кулі залежить його огрузка. Промисловість випускає три різновиди цих поплавців, що відрізняються діаметром і масою.

З таким поплавком можна ловити рибу, закидаючи наживку як за течією, так і проти. Ловити можна на будь-якій глибині, підтягуючи або допускаючи поплавок по основній жилку.

Щоб попередити утворення «борід», причина яких - легкість снасті, потрібно не домативать жилку на шпулю повністю. До бортів залишається 1-2 мм вільними.

Наживка може бути будь-який: опариші, рослинні насадки, черв'як, коник. Варто поплавок недорого, місця займають серед снастей трохи, але може перетворити рибалку в справжнє задоволення.

Отже, найкращий поплавок для риболовлі на течії - плоский поплавець, але рекомендуємо вам випробувати риболовлю з різними поплавками, підібрати той варіант, який подобається саме вам, розвивати і вдосконалювати свої навички.

Реєстрація