Добавлено:
0

Фідерна снасть буде ефективною на будь-якій водоймі. Освоїти цей вид рибальства може кожен, як то кажуть «варто тільки захотіти». Хоч на перший погляд і може здатися, що фідер простий і невигадливий. Однак варто трохи заглибитися в питання, як починаєш розуміти, що це далеко не так. У цій статті поговоримо про маленькі хитрощі і простих перевірених «роби так ...». Приступимо.

Фідерна оснастка для лову на течії

Порада. Довжина вудилища і сила течії пов'язані безпосередньо. Вершинка фідера жорсткіше, а жилка тонше.

Головне, що важливо при лові фідером, це як зберегти кормушку, а також вміти зібрати якісне спорядження.


fidernaya-osnastka-dlya-lovli-na-techenii/

Особливості лову фідером на течії

Порада. Дуже важливий баланс в снасті. Вага приманки підбирається так, щоб вона рухалася по дну від найменшої навантаження.

Вибір снасті в залежності від місця лову

Ловля фідером в стоячій воді набагато простіше, ніж на протязі і, очевидно, що складності додає сам перебіг. Новачкам рибальського справи корисно буде знати, що снасть треба вибирати під місце лову. Наприклад, якщо ви збираєтеся ловити рибу з човна, під вами досить глибоко, то довгі вудлища фідера в три метри буде досить.

Вудилище має бути гнучким.

Це забезпечить мінімальне переміщення приманки. Загалом, вудилища для лову на річках довше і потужніше ніж для лову в стоячій воді, оскільки для першого способу застосовуються більш важкі годівниці. Кут розташування самого вудилища більш крутий. Це потрібно для того щоб дуга волосіні розміщувалася над водою, інакше протягом її просто «видме».

Котушка. Від неї вимагається надійність і міцність.

Оскільки котушці належить витримувати вагу приманки. При фідерному способі лову немає потреби утримувати вудилище в руках, тому котушці можна пробачити великі габарити і ваговитість.

Жилка

Ловити фідером можна і «плетінкою» і монофильною жилкою. Хоча переваги багатьох рибалок все ж схильні до плетених жилок. «Плетінка» дозволяє збільшити відстань закидання, м'які клювання чіткіше видно на вершині фідера і зменшується знос приманок. Ідеальним стане шнур круглого перетину від 0,12 до 0,15 мм.

Розмотування шнура слід розрахувати на довжину в 150 м. Така довжина буде максимально актуальною, оскільки зачепитися за корч або інше сміття на дні дуже навіть реально. Робоча частина шнура швидко виходить з ладу, повреждаясь про донні камені і мушлі. Якщо ви запасеться всього сто метрів ліски, то втрата 30-40 метрів зробить подальшу ловлю просто неможливою.

Вантаж-кормужки

Рибалки рекомендують використовувати квадратні або трикутні кормужки. Оскільки саме така форма менш зноситься течією. Вага допускається в 30 - 125 грам. Вага кормужки безпосередньо орієнтований на умови лову. Сила течії головний показник. Після закидання кормужки ні в якому разі не повинно капітально зносити. Наслідки знесення кормужки чреваті заплутуванням жилки про донний сміття або незабаром оснащення «приб'є» до берега.

З'ясувати чи підходить вага кормужки саме для обраного вами місця просто. Проведіть кілька закидів порожній кормужці і простежте за «поведінкою» вершинки фідера. Згинання та розгинання кілька разів поспіль говорять, що кормужку зносить. Ну і відповідно, якщо після закидання руху кормужки ніяк не позначаються на верхівці фідера, логічно зробити висновок, що потрібна більш легка.

Ідеально буде, коли кормужка кілька разів покачалася і завмерла, відгукнувшись на вершинке «протяжками». Це значить, що вона закріпилася десь на бровці. Якщо ви тільки починаєте шлях до досвідченому рибалці, то в вашому арсеналі повинні бути кілька кормужок, що відрізняються за вагою на 20 грам.

Гачки

Добре підійдуть маленькі і гострі.

Порада. Не слід «кидати якір» у одного місця навчань. Переміщення по водоймі і ловля на різних місцях є запорука гарної риболовлі.

Поведінка риби важко передбачити хоча б на 60%. Косяк може несподівано підійти до берега або мілини.

Патерностер для перебігу


fidernaya-osnastka-dlya-lovli-na-techenii/

Патерностер Гарднера - це лідер монтажу, що утримує першість останні роки.

 • переваги

Головним і незаперечною перевагою цього виду оснащення є простота і мінімальна витрата часу на вив'язування.

Ось приклад: при неабиякою тренуванні несиметричну оснащення можливо зав'язати менш ніж п'ять хвилин, то патерностер Гарднера просто зв'язати за хвилину.

На практиці при закиданні оснащення з «несімметрікой» можливий перехлест повідця . Закидаючи патерностер, такі неприємності трапляються надзвичайно рідко. Вид цієї оснастки не вимагає великої кількості вертлюжек, досить одного на годівниці.

 • недоліки

Величезний недолік патерностер Гарднера в тому, що при закиданні відбувається закручування волосіні або «плетінки». Великою проблемою це стає при застосуванні моно волосіні. Буквально кілька закидів позначатися закруткою снасті. Вирішення цієї неприємності досить просто. Досить витягнути годівницю, підняти фідер і волосінь самостійно розкрутиться. Коли застосовується «плетінка» то цей недолік менш кидається в очі.

Порада. Короткий поводок і патерностер Гарднера не особливо сумісні. Використовуючи повідці довжиною від 10 до 15 сантиметрів, застосовуйте симетричну або несиметричну петлі.

Види петель

Такі оснащення практично ідентичні, відмінність полягає в пропорції ваги плечей петель. Загалом, і характеристики цих двох типів дуже близькі. Висока чутливість при мінімальних поклевах. Але разом з позитивними характеристиками монтаж здасться важким новачкам і потрібно дуже обережно закидати снасть, щоб уникнути накладок.

симетрична петля

 • переваги:

Велика чутливість

 • недоліки:

Часті перехлести оснащення і повідка.

несиметрична петля

 • переваги

Більшість рибалок, зупиняють свій вибір саме на цьому типі оснастки саме через надзвичайну чутливість оснащення при поклеве.

 • недоліки

Монтаж займає велику кількість часу і надзвичайно важкий новачкам. І присутній великий ризик заплутати снасть.

Оснащення з використанням трубочок антізакручівателей для перебігу

Це оснащення спеціально розроблена для уникнення накладок і заплутування снастей. Серед рибалок існує думка, що антізакручівателі здатні відлякати рибу, але як з'ясувалося, це думка не підкріплено фактами. А от зниження чутливості поклева має місце, але знову ж таки воно не велике. Але за великим рахунком не завжди і не скрізь потрібна ця горезвісна чутливість.

 • переваги

Блокування заплутування снастей особливо при перебігу.

 • недоліки

Зниження чутливості.

Фідерна оснастка «вертоліт і два вузла» для лову на течії

Цей вид оснащення прекрасно підходить для лову риби в умовах сильної течії. Чудове перевага цього виду оснащення укладено в самоподсеканіі риби.

Вудилище розташовується під кутом в 45 градусів. Приманка віддалена від годівниці на метр, її зносить течією.

Виготовлення фідерної оснастки «вертоліт і два вузла»

 • Жилка для оснащення
  fidernaya-osnastka-dlya-lovli-na-techenii/

Переважно використовується флюрокарбоновая волосінь, перетином 0,25 - 0,35 мм. Перетин прямо пропорційно залежить від ваги годівниці. Також застосовується і мононитка, але перевага за флюрокарбоновой волосінню. Оскільки вона жорсткіше і під водою зливається з навколишнім середовищем.

 • правильний гачок

Вибір гачка залежить від виду риби, яку в планах вудити. Активних риб простіше ловити на тонкі гачки з подовженим цівкою (плотву і густеру). Для лову сазана і коропа переважніше більш міцні гачки з короткою цівкою.

 • Фідерна кормужка

За великим рахунком з цієї оснащенням можна використовувати будь-який вид кормужки. Але все-таки, більшість за контейнерні пастки, які начиняють опаришами.

Не слід помилятися щодо простоти лову на фідер. Адже неспроста цей вид рибальства відноситься до спортивного. Фідер вимагає від рибалки активності. Точно і грамотно перезакидувати снасть, примушує до швидкого аналізу і пристосуванню до ситуації, вимагає постійного вдосконалення в приготуванні прикорму, хитрощів у виготовленні оснащень.
Реєстрація