Добавлено:
0

Чудові результати вилову риби показує рибальська снасть донка з приманкою. Виготовити цю снасть можна власноруч, знаючи деякі хитрощі пристрою. Це пристосування для лову володіє абсолютно універсальними якостями.

lovlya-na-donku-s-kormushkoi1/

У донки з приманкою є не одне, а кілька переваг, що істотно відрізняють її від інших вудилищ. Наявність кормушки дозволяє в один і той же час ловити і підгодовувати рибу. А завдяки вазі самої кормушки ловля в водоймах з плином не доставляє незручностей.

Комплектація донки

Щоб спорудити цю нехитру снасть, необхідно скупитися в рибальському магазині:

 • Вибираємо вудилище з простих моделей, нам не потрібні складні пристрої з передовими технологіями. Підійде і звичайний телескоп. Єдина вимога, на яке слід звернути увагу - вудилище має витримувати вагу вашої кормушки. Ще одним важливим параметром є, довжина спінінга, вона повинна відповідати вашим запитам. Тобто, чим довше вудилище, тим далі полетить кормушка. Оптимальним варіантом вважається спінінг до 2,5 метра. Але, в деяких випадках досвідчені рибалки вибирають вудки, що досягають в довжину більше 3 метрів.
 • Далі за планом покупка котушки. На цьому пункті не варто економити, необхідно придбати потужну велику багатофункціональну котушку. Це пояснюється дуже просто, полювання на хижого велику рибу, не вимагає зволікань і чим більш універсальний буде інструмент, тим легше буде вам давати раду спійманої рибою. Не забудьте врахувати товщину жилки, при виборі котушки, яка своїм діаметром не повинна перевищувати сідло на шпулі.

Оснащення

Жилка для донки можна встановити як моно варіант, так і плетений.

lovlya-na-donku-s-kormushkoi-2/

Плетені, звичайно, в пріоритеті, але ціна її на порядок вище.

Товщина необхідної плетеної жилки, для важкої кормушки і далеких закидів, коливається в межах від 0,10-0,20 мм.

На менш популярну моно від 0,20-0,40.

Але не слід забувати той факт, що моно-жилку не видно в воді і невибаглива в обслуговуванні.

Ну і центральною частиною нашої донки виступає сама кормушка.

У рибальської галузі різновид кормужек настільки велика, що може змагатися з видами жилками або марками спінінгів, за своїм різноманіттям.

Але, яким би витонченим видом володіла кормушка кооперативного виробництва, завжди знайдеться умілець, який власноруч виготовить виріб, і воно буде давати більше улову.

Секрет виготовлення такої кормушки простий, необхідно щоб вона підходила, під вигляд вашого водоймища. Для риболовлі в річкових водоймах використовуються кормужку сітки, прямокутної форми. У ставках або заводях застосовують пластикові кормушки, з закругленими кінцями.

Оптимальна кормушка повинна вільно утримуватися на одному місці, і з легкістю відриватися від дна при русі вудкою. Але як показує практика точну форму кормушки відповідну для лову можна визначити тільки на місці, і, то не з першого разу.

Порада: на кожну рибалку, потрібно запасати кілька видів годівниць, навіть тих, які не призначені для цієї водойми.

До набору обов'язкових пристосувань можна віднести, повідці для донки. Набір необхідних повідків, досить великий, в набір повинні входити повідці з різними розмірами гачка і товщини жилки.

Пояснити таку необхідність легко, прийшовши на риболовлю, ніколи не знаєш напевно, як буде вести себе риба в певний період.

З спеціального оснащення можна виділити необхідність в підставці і сигналізаторі клювання. Без підставки непросто обійтися на довгій риболовлі, та й на рибалці в загальному. А сигналізатор допоможе не пропустити клювання, коли ви відвернетеся від вудилища.

 

Годівниці для різних умов лову:

 • Для водних заплав, де невелика течія, використовують так звані кормушки-пастки. Для того щоб, приманка краще і швидше поширювалася по дну, а не залишалася прилип до самої кормушки, використовують пастку-фідер . Оптимальною буде модель з коротким повідком і невеликою вагою. Приманка для фідера повинна сама по собі бути пухкої, але не липкою, для того щоб рівномірно розстеляється по берегу. У спеціалізованих магазинах є в продажу приманка для фідер-пастки. Також її з легкістю можна виготовити і самостійно.
 • Річки - кормушка з плоскою кришкою.
 • Для більш швидкого перебігу, де переважно мешкають лящ, плотва, головень, підійде кормушка більшої ваги з плоскою прямокутною кришкою, яка завдяки своїй вазі, не поспішаючи поступово розпорошує приманку. Вага кормушки повинен бути в межах 60 грам.
 • Річки з повільною течією - циліндрична кормушка.
 • Для водойм з повільною течією використовують годівницю циліндричного типу, на якій встановлена система за контролем приманки. Ви можете за допомогою двох бічних клапанів додавати у водойму корм, не витягуючи кормушки з води. Прекрасне пристосування для контрольованої риболовлі.
 • Озера і глибокі ділянки - кормушка конус.
 • Для великої глибини в стоячій воді використовують кормушки конусної форми. Такий вид кормушки підходить виключно для великої хижої риби. Така риба, дуже активно поводиться в воді, і дуже швидко пересувається, для того щоб змусити її зупинитися необхідно запропонувати їй дійсно щось незвичайне. Всередину кормушки поміщається куля, що складається з черв'яків з невеликою кількістю каші. Така кормушка жорстко кріпиться на жилкині, що дозволить рибалці самостійно підсікти рибу і проконтролювати цей момент.

Прикормка

Для прикормки використовую як хробака, так і опариша. Хробака можна додавати в рубаною вигляді.

Кількість черв'яків для одного кілограма приманки в залежності від типу водойми:

 • Для швидкої течії і річок використовують - 2 жмені
 • Для середньої течії води - 3 жмені
 • На повільному плині - 4 жмені
 • У стоячій воді не менше - 5 жмень хробака

Наживки і насадки

lovlya-na-donku-s-kormushkoi-3/

Після того, як ви вдало прибутку на водойму, перше, що треба зробити - це застосувати по черговості все приманки, щоб з'ясувати яка все-таки більше підходить саме для цього місця.

Пам'ятайте, що будь-яку рухому приманку, риба охочіше клює, ніж нерухомо лежить.

Якщо на водоймі присутній легкий перебіг-то нехитрими рухами, можна за допомогою жилки змусити приманку рухатися постійно.

Універсальних насадок для лову цілий рік не існує.

Кожен часовий відрізок поєднується з певними умовами і звичками харчування риби:

 • Весна: На самому початку весни риба ще не відійшла від зимових звичок, і з полюванням поїдає хробака і мотиля. Ближче до середини з'являється полювання у риб на личинки короеда, ручейника. В кінці цієї пори - опариш, гусениці, різні личинки, в тому числі хруща.
 • Літо: З приходом літа у риби прокидається охота до рослинних насадок - хліб, тісто, горох, вівсяна каша, і, звичайно ж, перловка. У спекотну погоду можна вудити на зелені водорості і також будь-які рослинні насадки. В кінці періоду, у риби знову прокидається жор, перед осіннім похолоданням і можна сміливо користуватися всіма видами тваринного корму, підійдуть навіть коники.

Гачок і насадка повинні доповнювати один одного, у них не повинно бути занадто великих розбіжностей за розміром. Насаджуючи маленьку наживку, на великий гачок слід пам'ятати, що риба швидше відчує ваш гачок і не стане заковтувати наживку. А при маленькому гачку і великий наживки, відпадає можливість підсікти рибу.

В арсеналі рибалок є ще спосіб по приводу риби на місце бажаного улову. Для цього на дно закидають тельбухи риби.

До них поступово починають підпливати більш дрібні рибки для легкої наживи, якщо на цьому місці виявиться багато дрібної риби, то не варто довго чекати, за нею слідом припливе і більша.

 

 

Техніка лову

Як постійно закидати кормужку в один і той же місце?

Для цього вам необхідно правильно розрахувати силу кидка. Забиваємо в кормужку прикормку і закидаємо її на половині зусилля, це дозволить нам зберегти постійне відстань протягом всього часу риболовлі.

А якщо ви закладіть перший закид на максимальному зусиллі, то не факт, що через три і більше години, коли ви стомитеся, у вас вийде зробити те ж саме. Після закидання рекомендується для себе зробити орієнтир на протилежному березі.

Ловля ляща на донку з кормушкою

lovlya-na-donku-s-kormushkoi-4/

Виловити ляща можливо тільки на річках середнього і великого розміру, не виключені і клювання в спокійній воді.

При ловлі з кормушкою завжди потрібно розраховувати на підводну течію, що може дуже широко розкидати приманку.

Це вигідно тим, що риба, полюючи зграєю, буде слідувати за приманкою по всьому периметру і можливість вивудити велику особина дуже велика.

Ловля ляща на кормужку завжди вирізнялася тим, що дозволяла ловити рибу в вітряну погоду і на великій хвилі.

Лящ ніколи не підпливає близько до берега, і закидання повинні бути завжди максимальними, для вашої водойми.

Але це скоріше не мінус, а плюс для рибалки - концентрація ляща в глибині водоймища дозволяє нам розраховувати на вилов більш великих особин.

Ловля коропа на донку з кормушкою

Найголовніше, що нам потрібно знати про коропа - це найсильніша риба практично в будь-якій водоймі. Снасті для коропа завжди більш потужні, ніж для будь-якої іншої риби.

Для вдалої лову необхідно дотримати деякі умови:

 • Насадка завжди розташована поруч з прикормкою - короп повинен її бачити;
 • Поповнювати запаси прикормки в воді необхідно постійно, без їжі короп довго не затримується на місці. Як правильно обчислити час розпаду кулі з приманкою? Для цього, голимо невелика куля, і кладемо його в воду неподалік від себе, щоб було видно, скільки часу знадобилося, для розпаду кулі, і засікаємо проміжок. Тепер ми знаємо, через скільки часу поповнювати запаси.
 • Дуже важлива точність закидання приманки, щоб короп постійно знаходився на одному місці і не розійдуться по дну. Чим більше фарватер, тим швидше риба піде.

Ловля карася на донку з кормушкою

У літню пору, карась більшу частину свого годівлі проводить на мілководді, далеко від берега. Коли вода на мілководді сильно прогрівається, тоді, карась поступово пересувається до ям і руслу.

Але що цікаво, коли настає похолодання, то карась не пливе назад на мілководді, а опускається на глибину.

Періоди клювання карася вже добре вивчені, відбувається це зазвичай на світанку і на вечірньому заході, іноді він виходить на полювання вночі. Клювання в ранковий час відбуваються на мілководді, далеко від берега. Годування карася схоже на міграцію до берега і від нього. У нічний час шукати карася можна тільки на дні.

У водоймі карась дуже розосереджений, і щоб зібрати його, в невеликій клубок потрібно витратити багато прикормки і закидати її на одне і те ж місце. Починати слід з вечора, закидаючи підгодовування, і вудити рибу зверху, а вже вночі на дно спуститься справжній великий улов.

Ловля сазана на донку з кормушкою

Самою полохливої і обережною рибою є сазан. Для успішного улову необхідно знати його середовище проживання добові міграції. Кращим способом лову сазана при невеликих течіях є донка з кормушкою.

lovlya-na-donku-s-kormushkoi/

Зазвичай ця риба харчується за допомогою міграції в пошуках кормових місць. При настанні негоди риба йде в глибокі ями. Звична температура для сазана- прохолодна. Добова міграція відбувається постійно, сазан піднімається з затишній ями і слід до руслу річки і назад.

Переміщатися сазан може з легкістю як за течією, так і проти нього. Ловля сазана в його улюблених ямах хороша тим, що там крім нього немає ніякої іншої дрібної риби. Глибина таких ям на великих річках може досягати 20 метрів.

Прийнято вважати, що час клювання сазана непередбачувано, тому завзяті рибалки, ходять на цю рибу не один день поспіль, для того щоб вивчити місцевість і поспостерігати за поведінкою. І коли рибалка, знаходить улюблене місце зграї, то улов йому забезпечений великий.

Взагалі, вивчення рибальського місця з урахуванням специфіки водойми, необхідно навчитися робити не тільки при лові сазана, але і інших прекрасних риб.

Реєстрація